V katastri obce Ostrá Lúka pri Zvolene došlo po šiestej hodine v stredu ráno ku vážnej dopravnej nehode, pri ktorej narazil osobný automobil do stromu.

Pri nehode osobného motorového vozidla, ktoré vrazilo do stromu vedľa štátnej cesty medzi Ostrou Lúkou a Bacúrovom, došlo ku ťažkým zraneniam dvoch osôb. Tie zostali po nehode zakliesnené vo vozidle. Na miesto vyrazilo dvanásť príslušníkov Hasičského a záchranného zboru so štyrmi kusmi techniky, posádky Záchrannej zdravotnej služby i hliadka polície.

Príslušníci HaZZ po príchode na miesto udalosti vyslobodili zranené osoby z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia. Zraneným osobám poskytli predlekársku prvú pomoc, pričom jednu zranenú osobu resuscitovali v spolupráci s posádkou Záchrannej zdravotnej služby, a následne boli odovzdané posádkam Záchrannej zdravotnej služby.

Ako informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici na svojom oficiálnom Facebooku, podľa doterajšieho objasňovania, 58-ročná vodička pravdepodobne nezvládla riadenie a zišla s vozidlom mimo cestu, kde narazila do stromu. Vo vozidle sa v čase nehody nachádzali aj dvaja spolujazdci. 58-ročná vodička utrpela zranenia, ktorým na mieste nehody podľahla. Zranenia utrpela aj 21-ročná spolujazdkyňa a 22-ročný spolujazdec bol na mieste jednorazovo ošetrený. Na mieste nehody bol aj znalec z odboru cestnej dopravy. Presná príčina nehody je v štádiu vyšetrovania.