Prechodné premenlivé počasie robí v posledných dňoch problémy vodičom na cestách. Záchranári denne zasahujú pri množstve prípadov a tragicky sa žiaľ skončila štvrtková ranná nehoda pri Zolnej.

Mladá 28-ročná vodička zo Zlatých Moraviec išla po 9-tej hodine ráno na automobile Škoda Felícia v smere od Zolnej do Očovej. Z dosiaľ neznámych príčin stratila kontrolu nad vozidlom a zišla s ním mimo cestu, kde narazila do stromu. V aute sa viezli aj jej dve malé dcérky vo veku 5 rokov a dva mesiace. „Vážna dopravná nehoda si vyžiadala ťažké zranenia celej posádky vozidla, s ktorými ich záchranári previezli do nemocnice,“ približuje  hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v B. Bystrici Petra Kováčiková.

Dvojmesačné dievčatko do nemocnice prevážal vrtuľník. Napriek veľkej snahe lekárov napokon dieťa svojim zraneniam popoludní podľahlo. Jej staršia sestra je s ťažkým zranením ďalej hospitalizovaná v nemocnici. „Pre objasnenie presnej príčiny vzniku dopravnej nehody bol k vyšetrovaniu prizvaný aj znalec z odboru cestnej dopravy. Počas vyšetrovania budeme skúmať aj skutočnosť, či boli osoby vo vozidle aj riadne pripútané. Havarované vozidlo bude pre účely ďalšieho vyšetrovania zaistené. V súvislosti s tragickou nehodou bude začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,“ dodáva Kováčiková.