Počas druhého hracieho dňa zvolenského Memoriálu Pavla Zábojníka na seba narazili tradiční rivali. Domáci Zvolenčania boli tentokrát nad sily banskobystrických hokejistov.

HKM Zvolen – HC ’05 Banská Bystrica 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Zostava HKM Zvolen: Šimko – Bagin, Juraško, Hraško, Pokovič, Dervarič, Pichnarčík, Tomko, Pospíšil – Podkonický, Brabenec, Škvaridlo – Chovan, L. Jurík, Puliš – Ďaloga, Bortňák, Hebar – Čanky, Fekiač Viktor, Méry.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Wiikman – Montgomery, Gachulinec, Lunter Peter, Nicastro, Bambúch, Biro, Rosandič, Nitriansky – Handlovský, Block, Mráz – Hayes, Hudec, Larson – Kudrna, Preisinger, Kafka – Lamper, Gašpar, Žilka.

BBO_9034Derby malo všetko čo k nemu patrí, nervozita na ľade i mimo neho sa dala krájať. Zápas vzali od úvodu aktívnejšie domáci, ktorým Banskobystričania len márne vzdorovali. Zvolen bol už zjavne zohratejší, a to i napriek štvrtkovej prehre 1:3 s českým Chomutovom. Nové posily baranov sa len spoznávali na ľade a to hralo do karát HKM. Z tlaku vyťažili Zvolenčania už v siedmej minúte, keď sa presadil Hebar. V dvanástej minúte po dorážke svojej strely zvýšil na 2:0 Pokovič, no postupne začali vystrkovať rožky aj Bystričania. Tí ale neboli dostatočne dôrazní a možno i preto sa im lepila smola na hokejky. Napríklad v polovici zápasu, keď mali Šimka dobre spracovaného Lamper so Žilkom, no so zvolenským gólmanom si neporadili. To Wiikman sa za svoj chrbát obzeral opäť v 31. minúte, keď tam puk usmernil Škvaridlo. V ďalšom priebehu zaujala viac než hokej atmosféra, ktorú gradovali tak diváci na tribúnach ako aj hokejisti na ľade. Nemalou mierou k tomu ale prispel aj nepekný faul Nicastra na Michala Chovana, po ktorom zostala na ľade kaluž krvi. Následné vyšetrenia potvrdili otras mozgu a Chovan bude minimálne dva týždne v príprave HKM chýbať.

Aktualizácia: Po sobotňajšej prehre s Féhervárom skončili zvolenskí hokejisti napokon na turnaji na 3. mieste. Vyhrali Banskobystričania, ktorí mali rovnako ako Chomutov šesť bodov, no lepšie skóre.