Cez víkend sa v Kremnici odskákal druhý Letný Big Air v meste. Športovo-súťažnú show si nenechali ujsť ani stálice a pravidelní účastníci zimnej akcie. O prvenstvo zabojovalo 23 jazdcov nielen z domácej freeridovej scény, ale aj z Poľska a Česka.

Medaily putovali do zahraničia. Z freeskierov si prvé miesto vyskákal Poliak Szczepan Karpiel a zo snowboardistov Čech Petr Zvěřina. Športovú časť programu dopĺňali wakeboardové exhibície. Druhý júnový víkend patril aj skvelej slovenskej hudbe a horúce letné dni boli ako stvorené na otvorenie festivalovej sezóny.

Na pódiu vo vypustenom bazéne vystúpili v piatok večer Para, Billy Barman a Vydrapená Bužírka Punk System. V sobotu patril stage kapelám Hudba z Marsu, Ultrazvuk, Slobodná Európa, Chiki Liki Tu-a a DJ-om. „Ďakujeme všetkým jazdcov, divákom, aj dobrovoľníkom, vďaka ktorým sa nám podarilo Letný Big Air v meste druhýkrát zorganizovať. Ďakujeme sponzorom a kúpalisku Katarína za to, že nám poskytlo tieto priestory,“ doplnil organizátor Ondrej Horváth.

Organizátorov tohto jedinečného podujatia čaká v najbližších mesiacoch ďalšia veľká výzva. V poradí 12. ročník zimného Big Airu v meste bude súčasťou série pretekov FIS Európskeho pohára v snowboardingu a freestyle lyžovaní. „Sme radi, že budeme súčasťou európskej série pretekov. Na druhej strane si to bude vyžadovať dlhú a poctivú prípravu, keďže pôjde o trojdňové medzinárodné podujatie,“ upresnil Ondrej Horváth. Zimný Big Air v meste 2020 sa bude konať 13. až 15. februára (štvrtok – sobota).

VÝSLEDKY LETNÝ BIG AIR V MESTE 2019

Snowboard

  1. Petr Zvěřina
  2. Boris Karolčík
  3. Martin Jozsa

Freeski

  1. Szczepan Karpiel
  2. Jan Krzysztof
  3. Marián Sumka

Best Trick

Petr Zvěřina (SNB) – Triple

Tomáš Čiči Cuník (SKI) – Kangaroo Flip