Pôvodne letné termálne kúpalisko v Kováčovej výrazne zmenilo svoju tvár. Časť areálu sa za približne päť miliónov eur premenila na moderný komplex spĺňajúci požiadavky aj náročnejších návštevníkov. Miesto pre relax by tu podobne ako aj v minulosti, mali nájsť mladí, rodiny s deťmi i tí skôr narodení.

Kúpalisko Kováèová, Holidaypark KováèováHolidaypark Kováčová ponúkne už od pondelka 12. augusta oddych v nových bazénoch s termálnou vodou v rámci moderného komplexu, ktorý bude návštevníkom slúžiť počas celého roka. V rámci novej časti areálu sa predĺži aj letná sezóna, a tak by sa ľudia mohli aj vonku, kúpať v Kováčovej až do jesene. V zime potom poslúži prekrytá časť, kde sa nachádza veľký relaxačný bazén, súčasťou ktorého je väčší whirlpool bazén až pre 16 osôb. Teplota vody v relaxačnom vnútornom bazéne je 32 stupňov a v oddychovom whirpoole je to 36 stupňov Celzia. Vo vnútornom areáli je aj detský bazén s malou šmýkačkou. V interiéri nového aquaparku sa nastupuje aj na 60 metrov dlhý tobogán, ktorý má aj dopad vo vnútornej časti, takže ho návštevníci budú môcť využívať celoročne. Súčasťou novej budovy, ktorá vznikla v priestoroch bývalého zázemia a plaveckého bazéna, sú moderné sociálne zariadenia a šatne s odkladacími skrinkami. V budove sa nachádza aj nová rýchloobslužná reštaurácia. Na mieste pôvodného veľkého plaveckého bazéna sa momentálne nachádza vonkajší plavecký bazén s teplotou vody 26 stupňov Celzia. V novom vonkajšom areáli je aj menší regeneračný bazén a sedací bazén, v ktorom je voda neupravovaná, čiže priamo z termálneho vrtu.

Prvá etapa rekonštrukcie riešila len spodnú časť areálu s bývalým plaveckým bazénom. Nad novým areálom zostal v pôvodnom stave, avšak po potrebných opravách, veľký regeneračný neplavecký bazén a detský bazén. V areáli sú zatiaľ v pôvodnom stave aj ihriská na plážový volejbal. „Do budúcna sú plánované ďalšie investície zamerané na modernizáciu a rozšírenie atrakcií v časti, ktorá momentálne zostala v pôvodnom stave. Presný termín, ale zatiaľ nie je určený a závisí to od viacerých okolností,“ uviedla pre BBonline.sk Zuzana Jóbová z Holidaypark Kováčová.

Očakávajú návrat zašlej slávy

Kúpalisko Kováèová, Holidaypark KováèováKedysi najvyhľadávanejšie a dokonca i najnavštevovanejšie letné kúpalisko v kraji v posledných rokoch pred rekonštrukciou muselo bojovať s poklesom záujmu. „V posledných rokoch dosahovala sezónna návštevnosť okolo 60 tisíc návštevníkov, čo bol naozaj výrazný pokles v porovnaní s tým, na čo bolo kúpalisko zvyknuté ešte pár rokov dozadu,“ vysvetľuje dôvody vedúce k modernizácii areálu Zuzana Jóbová z marketingového oddelenia Holidaypark Kováčová. „Pred plánovanou rekonštrukciou dochádzalo každoročne k poklesu návštevníkov, čo si vysvetľujeme tým, že areál už bol zastaraný, dlho sa doň neinvestovalo, navyše v posledných rokoch v blízkom aj vzdialenejšom okolí vyrástlo viacero moderných aquaparkov,“ dodala. Kúpalisko v Kováčovej bolo pôvodne vybudované ešte v roku 1969.

Maximálna kapacita areálu bude po znovuotvorení 2500 osôb počas letnej prevádzky a 220 osôb v zime, čo znamená dennú návštevu v lete okolo 3,5 tisíca návštevníkov a v zime maximálne okolo 700 osôb.

Kúpalisko Kováèová, Holidaypark KováèováZákladné celodenné vstupné pre dospelú osobu bude vo výške 9 eur, mladí ľudia vo veku od 15 – 18 rokov, seniori či zdravotne postihnutí návštevníci zaplatia o euro menej a deti do 14 rokov zaplatia 7 eur. Táto suma je zároveň vstupným na tri hodiny pre dospelú osobu a aj cena takejto vstupenky klesá po jednom eure v uvedených vekových kategóriách. Na lacnejšie vstupné sa môžu tešiť obyvatelia Kováčovej, ale aj celé rodiny, ktoré môžu využiť výhodnejšie ceny rodinných vstupeniek. Holidaypark Kováčová otvára svoje brány v pondelok 12. augusta a otvorený bude denne, vrátane víkendov, od 10.00 h do 21.00 h. Viac podrobností nájdete na internetovej stránke…