Už po tretí raz otvoril festival Slnovrat dvere mystiky, spirituality a alternatívnych sfér, aby mohol svojim návštevníkom sprostredkovať ďalšie výpravy za poznaním.

Nech sa všetko na dobré obráti! – to bol výstižný slogan festivalu. Začiatkom decembra sa v čarovnej atmosfére Zvolenského zámku debatovalo na rôzne témy.

Zdravie, peniaze a uvedomelosť; Liečenie ľudí ako forma služby druhým; Vytváranie duchovnej i energetickej ochrany; Regresná terapia; Germánska nová medicína a ďalšie.

Sériu prednášok v Stĺpovej sieni uzavrelo slávnostné vyhlásenie cien súťaže „Čajomil roka“ a hudobná lahôdka, láskavý koncert Maoka a Mareka Bolfa v Kaplnke. Pre návštevníkov bola pripravená i bohatá tombola, vystúpenie brušných tanečníc Femina Fortis a ohňová show šermiarov Vir Fortis na nádvorí.

„Niekedy sa pred nami objavia nové veci akoby sčista-jasna, a neuvedomujeme si to množstvo krokov, ktoré sme museli urobiť, aby sa nám otvorili… Je to totiž Sled udalostí. Hlas, ktorý nemôžeme ignorovať. Dnes ľudia počujú toto volanie omnoho silnejšie. A my sme veľmi radi, že vás „sled udalostí“ priviedol 10. decembra na Zvolenský zámok. Dovidenia 16. 6. 2012 v Banskej Bystrici,“ uzavrel festival jeho zakladateľ a vydavateľ portálu CEZ OKNO Yezid.