Športovci i široká verejnosť sa mohli počas víkendu zapojiť či prísť pozrieť na podujatie Regionálne olympijské hry.

Regionalne olympijske hry Zvolen 2015 | BBonline.sk, ZVonline.sk

V sobotu na Bakovej jame v okolí Zvolena o 9:00 začal druhý ročník súťaže Buď FIT, nie len IT! Bežecká súťaž bola určené pre všetky vekové kategórie, deti do 15 rokov mali možnosť zdolať trať 0,5km a pre ostatných nadšencov bola určená trať 3km. Na letnom štadióne sa konal dvadsiatytretí ročník turnaja o pohár primátora v malom futbale.

V nedeľu sa v priestoroch telocviční ZŠ Námestie mládeže Zvolen na sídlisku Západ stretli  športové kluby volejbalistiek a volejbalistov z viacerých miest, aby si zmerali sily v turnaji. Na dvore základnej školy prebiehal futbalový turnaj mladších žiakov. Tenisti si zmerali sily v Športovom areáli Hájik na Lieskovci.

Parkouristi z Banskej Bystrice a skateboardisti zo Zvolena popoludní spríjemnili svojím vystúpením program na námestí. O vyhodnotenie turnajov sa podvečer na Námestí SNP postarala primátorka Lenka Balkovičová a jeden z organizátorov Marek Rojík. Záver večera bol zaujímavý. O zábavu sa postarala česká revival kapela Depeche mode. Predskokanmi bola lokálna kapela mladých študentov zo Zvolena – Community of fools.