Krásne aprílové počasie prialo aj futbalistom MFK Zvolen, ktorí v 22. kole 2. ligy Stred privítali na svojom trávniku súpera z dolnej časti tabuľky, MFK Stará Lubovňa. Domáci hráči si chceli zaistiť po trojbodovom zisku v zápase s Trebišovom ďalšie víťazstvo. Opäť sa hralo na náhradnej ploche a hrací terén bol veľmi dobre pripravený. Veľmi potešujúca bola návšteva, miestny hlásateľ avizoval až 400 divákov a preto bolo len na hráčoch akým výkonom sa svojim fanúšikom odvďačia.

Úvodné minúty boli zahrievacie, súperi sa navzájom „oťukávali“. Navrch mali mierne domáci hráči, ale hral sa skôr kombinačný futbal v strede ihriska. V 20. minúte predviedol efektný zákrok hosťujúci brankár, ale skóre ostalo nezmenené. Domáci sa predsa len dočkali, keď mierne zaváhanie brankára Goralu využil Zvolenčan Kubinec a dorážkou  poslal svoj tím do vedenia 1:0. Futbalisti Starej Ľubovne boli v útoku bezzubí, nebezpečná bola len hlavička hosťujúceho útočníka. Taktovku prebrali hráči MFK a pozorne si plnili defenzívne úlohy. Potom prišla séria nedovolených zákrokov a rozhodca Gábor ich nekompromisne trestal. Žltú kartu udelil domácemu hráčovi Želiezkovi za zbytočný faul v strede ihriska a v 33. minúte sa k nemu pridal aj hráč Starej Ľubovne, Gálik. Defenzívne rady dopĺňal po celý zápas neomylný Vreštiak, ktorý zlikvidoval v posledných minútach prvého polčasu ďalekonosnú strelu hosťujúceho stredopoliara.

Druhé dejstvo prinieslo minimum šancí. Zvolenskú  obranu vystrašil len jemnučký center z pravej strany ihriska, ale do bezpečia so šťastím odhlavičkoval domáci obranca Debnár. S pribúdajúcimi minútami prišla na kopačky domácich hráčov nervozita a strach, že o najtesnejšie vedenie prídu. Bolo treba pridať gólovú poistku. Hráči Starej Ľubovne cítili ešte šancu zápas zdramatizovať. Hral sa agresívny futbal s množstvom faulov. Oku lahodiaca akcia prebehla v 71. minúte, kedy si na center Vrbiniaka nabehol Nikel a strelou po zemi prekonal brankára Bičuša. Stav 2:0 pre MFK a ďalšie tri body na dosah. Hosťujúci hráči chceli zaznamenať aspoň čestný úspech, zverenci trénera Milana Albrechta však duel kontrolovali. V závere zápasu sa ale prekvapivo dostali k nebezpečnému zakončeniu futbalisti Starej Ľubovne a to hneď trikrát. Zvolenský brankár Vreštiak potvrdil svoje kvality a nenechal sa zaskočiť za čo si vyslúžil aj potlesk domácich tribún.

MFK Zvolen nakoniec naplnil očakávania a zo stretnutia s papierovo slabším súperom si odniesol ďalšie tri cenné body. Domáci hráči aj fanúšikovia odchádzali z hracej plochy spokojní.  Najbližšie sa predstavia Zvolenčania na domácom ihrisku už v stredu 27.apríla a zmerajú si sily s tímom Lipany.

MFK Zvolen – MFK Stará Ľubovňa 2:0

Zostavy:

MFK: Vreštiak – Kubinec, Sýkora, Debnár, Vrbiniak, Borbély, Bobor (59. Nikel), Tyčiak, Pelegríny, Hroš, Želiezka. Tréner: Milan Albrecht

GORAL: Bičuš – Kosturko, Dabek, Kucko, Hricov, Kupec, Krajňák, Mariančík (81. Slowik), Dlugoš, Ogar, Galik (81. Pekár). Tréner: Karol Kačmarčík