IMG_0407Piatkovým galaprogramom v kinosále Domu kultúry na Podborovej oslávila zvolenská tanečná škola Wantend svoje desiate narodeniny.

Diváci mohli vidieť ukážky všetkých tanečných zostáv od začiatku pôsobenia školy. A čo by to bola za oslava keby na oslave nevystúpili špeciálni hudobní hostia ako prekvapenie, konkrétne Kelso a Marks.

Tanečnú školu založil v roku 2006 známy tanečník Štefan Chlebo. Škola sa venuje tanečným štýlom hip-hop, funk, new styles, house dance. Počas svojej 10-ročnej histórie sa pravidelne zúčastňuje na regionálnych, krajských, celoslovenských súťažiach, majstrovstvách Slovenska, majstrovstvách Európy, majstrovstvách sveta a získala úspešne ocenenia v kategóriách sólo, duo a skupinová choreografia. My sme v krátkom rozhovore Štefana Chleba vyspovedali.

Ako hodnotíte pôsobenie tanečnej školy Wanted za celých 10 rokov?

Ja mam z toho príjemný dojem, každým rokom za tým vidieť tým obrovské zlepšenie k dobrému. Členovia sa menia priebežne, lebo desať rokov je už dlhá doba. Je to smutný paradox, že keď ten tanečník dosiahne vrchol musí odísť buď na strednú či vysokú školu. Mohli sa stať z nich napríklad aj tréneri tanca.

IMG_0606Aké boli začiatky školy?

Išiel som do toho bez vidiny zisku. Vkladal som do toho financie a najmä energiu. V tom začiatku som išiel na maximum.

Ako hodnotíte piatkový program, ktorým škola oslávila svoje výročie?

Piatok hodnotím veľmi pozitívne, som nadmieru spokojný. Hoci príprava trvala trištvrte roka, lebo sme oprašovali zostavy za 10 rokov, ale stálo to za to. Trošku som mal stres, ale som veľmi rád, že nás prišli pozrieť aj starší členovia, ktorí študujú v zahraničí. Určite by som rád poďakoval mladým talentom, ktorí spravili tento večer skvelým, Kelsovi, Marksovi, trénerom, rodičom tanečníkov a súčasným i starým členom TS Wanted03.