Pri piatom ročníku medzinárodných leteckých dní SIAF na letisku Sliač sa síce organizátori na poslednú chvíľu museli vysporiadať s odhlásením niektorých hlavných lákadiel, no program na oblohe i na zemi ponúka i tak počas víkendu nezabudnuteľný zážitok. Počas soboty naplnila očakávania o najväčšom lákadle talianska letecká skupina.

Medzinarodne letecke dni SIAF 2015, Sliac | REGIONAL MEDIA, s.r.o.
Legendárna parenica Očovských bačov.

Letecké akrobatické skupiny potvrdili status najväčších lákadiel pre divákov, keď už dopoludnia zaujal švajčiarsky PC-7 team, popoludní zas obľúbené talianske zoskupenie Frecce Tricolori, Poľské Orlíky, ale aj domáci Očovskí bačovia. Zahanbiť sa ale nenechali ani sóloví akrobati. Stália sliačskeho neba – maďarský majster akrobacie Zoltán Veres opäť nesklamal a každoročne predvedie dychvyrážajúsou šou aj s dokonalým srdiečkom pre divákov. Sám ho dokáže azda lepšie, ako niektoré akrobatické skupiny s viacerými lietadlami, a to si ešte počas soboty odskočil aj na ďalšie letecké podujatia. Na svoje si prišli aj priaznivci silných lietajúcich strojov. Na nebi sa predviedli slovenské stíhacie lietadlá MiG 29, ale aj belgickú stíhačku F-16, švajčiarsku F/A-18 C, či Gripen v službách armády Českej republiky. Jednotliví účastníci prišli na Sliač na pozvanie hlavného organizátora Slovenskej leteckej agentúry a hlavného programového partnera podujatia – Ministerstva obrany Slovenskej republiky.

Počas soboty bola plocha letiska na Sliači zaplnená o niečo menej, než býva zvykom v prvý deň leteckých dní. Možno i preto, že nedeľnajší program sľubuje ešte pútavejší program, ktorého vrcholom bude aj vystúpenie francúzskej akrobatickej skupiny Patrouille de France. Letový program začne aj v nedeľu o desiatej hodine dopoludnia.