ZVonline.sk, (Zuzana Golianová, Foto: Ivan Golembiovský) | 18.11.2012

FOTO: Sobotu na VAD-e si pre seba ukradol Roman Pomajbo

Sobotný program otvorila „kolektivní práce členů Bílého divadla podle výjevů z černobílého světa lyžařů podle Martina Velíška“ „Ty, který lyžuješ“ z Ostravy.

V rámci tradičnej festivalovej diskusie, tentokrát na tému „Dekadencia“, prizvali organizátori kurátora výstavy Decadence Now v Prahe a Moskve Otto M. Urbana a novinára a bezpečnostného analytika Milana Žitného. Tematicky pokračoval hudobný večer, keď sa predstavila skupina DekadentFabrik, iniciátorom vzniku ktorej bol v roku 2008 práve Otto Urban. Skupina spája psychadelický jazz s elektronikou. Celkový dojem navyše dopĺňa videoprojekcia. Sobotný večer teda potešil najmä návštevníkov s dekadentnými chúťkami.

Pre zvolenského diváka bolo highlightom festivalu zaiste každoročné vystúpenie divadla GunaGU, ktoré uviedlo ďalšiu z hier Viliama Klimáčka (ktorý si mimochodom zahral aj jedného z protagonistov) pod názvom „Pitbull“. Hlavnú postavu stvárnil obľúbený Roman Pomajbo, v jednej z vedľajších postáv sa zas predstavil herec a muzikant Tomáš Palonder.

Festival ukončí nedeľný program, ktorý od 16:00 ponúkne posledné dve divadelné predstavenia a koncert na zámku.

 

Fotogaléria