Foto: Ivan Golembiovský

V priestoroch DK ŽSR predstavilo ochotnícke divadlo Zelienka novú hru určenú detskému divákovi s veľavravným názvom Rozprávka o hlúpej žene.

Klasická Dobšinského rozprávka bola príbehom o žene, ktorá všetko popletie a rozum sa jej nepodarí nájsť ani v knihách. Plné obecenstvo s netradične nízkym vekovým priemerom bolo zárukou dobrej atmosféry a hercov nahlas podporilo. Pri príprave predstavenia divadlo spolupracovalo s deťmi z deviatej ZŠ, ktoré pomáhali pri tvorbe kostýmov a scény. Režisér Milan Krnáč im v úvode nezabudol poďakovať. Zvolenské divadlo, ktoré funguje ako občianske združenie Zelienka, a ktoré nedávno oslávilo svoje pätnáste narodeniny, sa tak tento krát celkom spoľahlo na mladších.
No a nakoniec prišiel aj Mikuláš, hoci trochu meškal, keďže pre nedostatok snehu musel niesť sane na chrbte. Anjel s čertom boli spokojní a vzorní diváci dostali tú správnu mikulášsku odmenu. Odvážnejší predviedli aj nejakú tú básničku či pesničku, ale sladkosť a dobrý pocit z príjemne stráveného večera si domov odniesli všetci.