Nadšenci piva si mohli naplno vychutnať jeho chuť v 10 podnikoch vo Zvolene a zároveň si zasúťažiť. Pivného pochodu, ktorý sa uskutočnil v sobotu 11.júna a mohol sa ho zúčastniť každý, kto chcel zažiť kúsok zábavy, ale zároveň si zmerať sily s konkurenciou, ktorú tvorili jednotlivé tímy: Sekierske pumy, Bakalári, Vodka team Zvolen a iné. Prvý ročník pivno-turistického pochodu Šariš Zvolenská 12´ sa uskutočnil na cvičisku bývalých priestorov autoškoly Alfa vedľa železničnej trate. Účastníci sa museli v prvom rade zaregistrovať v čase od 9-14-tej hodiny a absolvovať trasu, ktorá začínala na mieste stanoviska a pokračovala cez piváreň Hubeerya, piváreň Kocúr, Mamut, Citty café,  U nás doma, X-legia, Charisma café, R-pub, Barbar, Santos a končila opäť na stanovisku podujatia.

Od 16-19-tej sa očakával príchod dobrovoľníkov, ktorí sa podujali prejsť určenú trasu a následne sa im odovzdávali tzv. pindexy (čestné diplomy), na základe ktorých sa od 20-tej hodiny žrebovali výhercovia. Pre návštevníkov boli pripravené stánky s občerstvením, program s vystúpením nitrianskej kapely NEVER BACK, kapely Rock For z Banskej Bystrice a brušných tanečníc a šermiarov z Vir Fortis. Naopak pre zúčastnených bola k dispozícii aj rýchla záchranná služba, ktorá bola pripravená v prípade potreby zasiahnuť a poskytnúť súťažiacemu prvú pomoc. Organizátor Martin Šimko bol z účasti mierne sklamaný, lebo prišlo trikrát menej ľudí ako minulý rok. Ale ani to nezabránilo aby si hŕstka mladých ľudí našlo spôsob na zábavu.

Po 20-tej hodine sa začalo už spomínané žrebovanie a oceňovanie absolventov Pivného pochodu: Janko Púček, Róbert Kováčik, Petra Časnochová, Peter Budinský, Tomáš Mikula, Jakub Benko, Ľubo Trnka, Peter Paľov, Tomáš Podobný, Martin Badinka, Miroslav Ivan, Maťo Mlynár, Dana Melicherčíková, Zuzana Tuhárska, Jaro Gráfik, Peter Ferko, Mário Janek, Barbora Tégeňová a Veronika Šulc si odniesli domov sklenený pohár a triško s logom Šariš. Od 22-tej hodiny prebehlo ešte zlosovanie tomboly a na záver sa predstavila už spomínaná kapela Rock For z Banskej Bystrice.