V netradičný pracovný deň sa pod Pustým hradom odohrala dohrávka 9.kola hokejovej Tipsport extraligy medzi domácim Zvolenom a bratislavským Slovanom. Na domácej súpiske chýbal Marek Ďaloga a do Kanady sa vrátil obranca Rich Bronilla. Zvolenskí hokejisti chceli v priamej konfrontácii o druhé miesto rýchlo zabudnúť na 8 gólovú nádielku,ktorú si odniesli spod Tatier.

HKm Zvolen – HC Slovan Bratislava 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 60. Baláž (L. Jurík, Leskovjanský)

Zostava Hkm Zvolen: Škrečko- Kurali, Mucha, Juraško, Vantroba, Ťavoda, Korhonen, Hraško, Zošiak, Šiška – Leskovjanský, Jurík. L, Baláž, Slovák, Šachrajčuk, Brabenec, Čurilla, Jurík.M, Škvaridlo, Otčenáš,Sikela, Zuzin

Zostava Slovan Bratislava: Galbraith- Konrád, Bohunický, Dobroň, Švárny, Jass, Ďatelinka, Fruhauf, Janík- Hudáček, Kukumberg, Preisinger, Skokan, Macho, Šatan, Bakoš, Bulík, Balej, Cíger. J, Buc, Bartánus

 Zápas sa začal lepšie rozvíjať pre Zvolenčanov. Na ľavom krídle sa uvoľnil Šachrajčuk a vyskúšal pozornosť brankára Slovanu. Ďalšim streleckým pokusom sa prezentoval domáci Brabenec, gólmana Galbraitha neprekonal. Puk mali na hokejkách prevažne bryndziari, hosťujúci hráči Lukáša Škrečka vážnejšie neohrozili. Pozdrav zvolenskému brankárovi poslal len Miroslav Šatan, trafil však bočnú sieťku. V 12 minúte sa pokúšal Galbraitha prekonať zvolenský útočník Otčenáš. Puk od modrej čiary nahodil aj domáci Zošiak, stav bol bezgólový. Hráči Slovanu mali ešte k dispozícii výhodu hry v početnej prevahe, ale potrebný presilovkový tlak nevyvinuli. Brankára Škrečka v posledných sekundách zamestnal propagačnou strelou Bratislavčan Balej.

 Prvých dvadsať minút sa hokejistom Slovanu nevydarili a preto začali druhú tretinu oveĺa aktívnejšie. V prvej šanci sa ocitol hosťujúci Bulík a po ňom mieril mimo aj Marek Bartánus. Na druhej strane kontroval Otčenáš, ale sťahovačka na Galbraitha neplatila. V 28. minúte hrali domáci presilovú hru. Puk nahadzoval do bránkoviska Baláž , gólman Slovana dorážku nedovolil. Počet hráčov na hracej ploche sa rýchlo vyrovnal a na trestnú lavicu odišiel aj Zvolenčan Vantroba. Hráči začali hrať veľmi nedisciplinovane. Dvojminútový trest si odpykal Maris Jass,ale aj domáci Leskovjanský. Brankár Lukáš Škrečko Zvolenský tím podržal, keď vychytal aj Miroslava Šatana. Stav sa stále nemenil a diváci sa gólu nedočkali ani v druhom dejstve.

 Fantastickým zákrokom sa hneď v úvode tretej tretiny prezentoval Škrečko. Odkrytú bránku mal pred sebou Balej, Zvolenský brankár sa výborne presunul a zmaril tak stopercentnú gólovú šancu. Na druhej strane sa dostali do prečíslenia Baláž s Leskovjanským, druhý menovaný sa v poslednej chvíli dostal z výhodnej streleckej pozície a puk v bráne neskončil. Hokej nabral rýchly spád a domáce tribúny si pýtali gól. Prelomovým momentom mohla byť 52.minúta, keď hrali Slovanisti presilovú hru. Obranné hradby Zvolena tlaku odolali a na ľade sa začalo iskriť. Tentokrát mali výhodu presilovej hry Zvolenčania,ale všetky strely smerovali do korčúľ bratislavských obrancov.

Vysoké tempo zápasu prerušila taktická chyba domácej striedačky a kolektívny trest pre príliš veľa hráčov na hracej ploche si išiel odsedieť Sikela. Slovan výhodu nevyužil. Prvý gól zápasu mohol streliť v 58.minúte Marek Čurilla, lenže brankár Galbraith ostal pokojný a pokus zlikvidoval. Zápas už smeroval do predĺženia, ale v posledných desiatich sekundách nahadzoval puk pred bránu Baláž a Zvolen senzačne strhol víťazstvo na svoju stranu.