ZVonline (Ivan Golembiovský, foto:autor) | 6.12.2011

FOTO: Rozbehnutá Žilina nedala HKm žiadnu šancu

V 28. kole Tipsport extraligy privítali naši hokejisti na svojom ľade hráčov Žiliny. Pred biednou návštevou sa im však nepodarilo potrápiť výborne hrajúcu Žilinu. HKm si aj napriek prehre udržalo piatu priečku v tabuľke s päťbodovou stratou na štvrté Košice, s ktorými sa najbližšie stretnú v piatok. Na domácom ľade ich uvidíme v nedeľu vo veľkom derby s Banskou Bystricou.

HKm Zvolen – MsHK DOXXbet Žilina 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Góly: 39. Otčenáš (L. Jurík, Baláž), 60. Otčenáš (Baláž , L. Jurík) – 4. Houdek (Drevenák, Smotrila), 12. Mikhailov (Smotrila, Ďurkech), 35. Nemec (Sýkora, Staňo), 45. Róbert Huna (Devečka, Richard Huna), 54. Mikhailov (Houdek, Drevenák)
Zápas sledovalo: 1307 divákov

Zníženie stavu prišlo neskoro. (Foto: Ivan Golembiovský)

HKm Zvolen: Škrečko (Sáblik) – Ťavoda, Ďaloga, Vantroba, Juraško, Mucha, Hraško, Korhonen, Zošiak – Otčenáš, Lukáš Jurík (C), Baláž – Slovák, Brabenec (A), Čurilla – Zuzin, Trochta, Škvaridlo – Puliš, Milan Jurík, Sikela

MsHK DOXXbet Žilina: Marek Laco (Murín) – Devečka (C), Kudělka, Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Niník, Krčula – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec(A), Sýkora – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Stupka, Linet, Kubiš

Našim hráčom vstup do stretnutia absolútne nevyšiel, keď už v druhej minúte mieril na trestnú lavicu Michal Juraško. Následnú presilovku Žilinčania dokázali premeniť zásluhou Houdeka. V šiestej minúte dostali šancu hrať presilovku domáci, lenže po polminúte šiel na trestnú lavicu aj Vantroba, a tak bolo po výhode. Žilina výborne bránila a hrozila častými nebezpečnými protiútokmi. V 12. minúte pridali hostia už druhý gól z hokejky Konstantina Mikhailova. O dve minúty neskôr netrafil Huna prázdnu Škrečkovu bránu.

V druhej tretine pokračoval hokej, s ktorým divák nebol spokojný. Snahe o vyrovnanie bránili aj časté vylúčenia. V 35. minúte pridal Vladimír Nemec už tretí gól hostí a zdalo sa, že o stretnutí je už rozhodnuté. Nasledovali dve presilovky domácich, z ktorých druhú sa im podarilo využiť na zníženie zásluhou kuriózneho gólu, keď sa nahodený puk odrazil od Otčenášovej korčule priamo medzi betóny bezmocného Laca.

Tri minúty po začiatku tretej tretiny dostal Brabenec 2+10 minút a o polminútu nato k nemu putoval Milan Jurík. Žilina presilovku o dvoch hráčov nezahodila a Róbert Huna zvýšil opäť na rozdiel troch gólov. V 54. minúte Žilina využila ďalšiu presilovku zásluhou Mikhailova. V poslednej tretine chodili hráči na trestnú lavicu ako na bežiacom páse. Minútu pred koncom sa podarilo Ondrejovi Otčenášovi korigovať na konečný výsledok.

Fotogaléria