Už po štvrtýkrát sa Vianoce preniesli aj do galérie Zvolenského zámku. 

V tomto predvianočnom čase sa pre potešenie detí, ale aj dospelých uskutočnil štvrtý ročník podujatia s názvom Vianoce v galérii. V súčasnom formáte sa koná od roku 2008 a je určené pre deti predškolského veku a žiakov prvého a druhého ročníka základných škôl. Deti sa naladili na vianočnú nôtu a užívali si rôznorodé aktivity, ktoré boli pre ne pripravené v dňoch 14. až 16. decembra v Slovenskej národnej galérii na Zvolenskom zámku. Počas troch dní sa Putovania za betlehemskou hviezdou zúčastnilo až 350 detí zo šiestich základných škôl vo Zvolene, ale aj žiaci cirkevnej a špeciálnej základnej školy

Veľmi pútavý program podujatia pozostával z dvoch častí, animačného programu a tvorivej dielne. V úvode sa nadšené deti, usadené v nádherných históriou dýchajúcich priestoroch galérie, rozprávali na tému zimy, Vianoc a s tým súvisiacimi príbehmi o narodení Ježiška a betlehemskej hviezde. Rozžiarené očká prezrádzali, že ide o ich obľúbené obdobie v roku. Žiaci prvého ročníka si však už dobre uvedomovali, že to nie je len o hračkách a darčekoch, ale aj o rodinnej pohode, láske a krásnych chvíľach strávených pri vianočnom stromčeku. Ako vizuálnu pomôcku, pri rozprávaní udalostí spojených s narodením Ježiška šikovné animátorky použili obraz namaľovaný neznámym slovenským maliarom s názvom „Klaňanie Ježiškovi“. Detská pozornosť sa plne sústredila na identifikáciu postáv na obraze a na hľadanie chýbajúcej časti príbehu, ktorá na obraze nebola znázornená. Deti samozrejme odhalili, že betlehemská hviezdička je to, čo autor „zabudol“ na svojom obraze namaľovať. Takáto dôležitá súčasť príbehu by však nemala chýbať, a tak si nádejní umelci za pomoci farebného papiera, ceruziek a nožničiek vytvorili vlastné hviezdy, ktoré sa budú určite vynímať na vianočných stromčekoch u nich doma. Program sa týmto ešte zďaleka nekončil a deti čakala najzaujímavejšia časť. Za pomoci nápaditých animátoriek spoločne vytvorili živý obraz v ráme so všetkými postavami, ktoré sa nachádzali v maštali pri narodení Ježiška. Šťastné deti samozrejme nezabudli ani na betlehemskú hviezdičku. Svoj výtvor rozradostené deti oslávili spoločnou koledou a darčekmi v podobe sladkých čokolád. V tvorivej dielni zatiaľ druhá polovica detí, pozostávajúca zo žiakov špeciálnej školy vo Zvolene vytvárala vianočné ozdoby a pozdravy.

Dňa 17. decembra sa bude konať akcia pozostávajúca z rovnakého programu, ale určená pre rodiny s deťmi a obohatená o prácu s hlinou a farbami. Tejto druhej etapy podujatia sa zúčastní aj dvadsať detí z detského domova Ratolesť na Tŕní.

V priestoroch Zvolenského zámku spríjemňuje vianočnú atmosféru aj osem vianočných stromčekov, ktoré tu sú vystavené. Stromčeky boli ozdobené v rámci súťaže určenej pre deti základných škôl, ktorá sa konala od 7. do 9. decembra 2011. Stromy do tejto súťaže venoval Lesný podnik Zvolen s. r. o. Deťmi ozdobené symboly Vianoc čakajú  na vyhodnotenie, ktoré sa bude konať až v novom roku a zdobiči výherného stromčeka budú ocenení.