Program  sa v pršanú sobotu 28. mája trošku zmenil, no na Pustý hrad prišli Zvolenčania aj napriek mrholeniu. Aj keď je Pustý hrad v okolí Zvolena najzaujímavejšou historickou pamiatkou, počas roka je tam málokedy vidieť toľko národa.

Časť zaberali lukostrelci a rytieri so stredovekými vojenskými stanmi, zbraňami, v dobových odevoch a v rytierskej zbroji. Okrem všakovakých stánkov s vecami od výmyslu sveta sa návštevníci mohli občerstviť pri stánku priaznivcov Pustého hradu, alebo mohli ochutnať opekaného bujaka. Všetkých zabavili rytierske skupiny zo Slovenska a z Čiech, ktoré predviedli dobýjanie Pustého hradu a vypálenie Komitátneho hradu. Staršiu generáciu v sobotu potešil svojim spevom Peter Stašák, zahral Brillant orchester a Medulienkou a ďalšími hitmi roztancoval divákov aj napriek zlému počasiu Pavol Hammel.

V nedeľu sa počasie umúdrilo a slnečné lúče sprevádzali ratolesti rozprávkovým lesom. Ďalšou atrakciou bol aj vláčik, ktorý premával z Námestia SNP k zimnému štadiónu. Na hrade si Zvolenčania mohli vypočuť kapelu Comp&neros alebo sa zabaviť bohatým programom nie len pre deti.