V sobotu 26.marca to v Music Rock Café (MRC) po dvoch týždňoch, kedy to tu roztočili Nekultura a Sitňan, opäť žilo punkom. Zavítala sem punk-rocková legenda Konflikt v sprievode spriaznených kapiel Street Spirit a Apokryf.

Keďže ďalšie dve ohlásené kapely Fatal Error a Rockabilly sa nedostavili, koncert začal o nejaké tri hodinky neskôr a ako prvá sa na pódium postavila kapela Street Spirit zo Senice. Ich energický rock’n’roll podfarbený klávesami ideálne rozohrial publikum, ktoré však na škodu koncertu, nebolo veľmi početné. Títo chalani stojaci za festivalom Punkáči deťom si určite zaslúžia väčšiu pozornosť.

Po nich nastúpila kapela Apokryf zo Šamorína. Chlapci hrajú metal-metalcore a priaznivci tvrdšej muziky si určite prišli na svoje, no hlavnou hviezdou večera bola samozrejme jedna z našich najväčších punk-rockových legiend, kapela Konflikt zo Šamorína. Jury hráva koncerty po celom svete už vyše dvadsať rokov a preto vie ako dostať ľudí do varu a včera večer to opäť dokázal. Najväčšie hity Konfliktu nenechali jedno tričko suché. Akcia pokračovala zábavou až do rána.