V uplynulú nedeľu vo Zvolene odštartovali tohtoročné júnové Zvolenské korzá. Séria podujatí aj tento rok vytiahne na Námestie SNP vo Zvolene na podujatia venované rozličným témam.

Úvodné tohtoročné podujatie bolo venované domácim zvieratám. Moderátor Martin Chynoranský previedol programom, v ktorom predstavili psíkov bez domova. Návštevníci ale mohli vidieť aj dog dancing, svoju činnosť prezentovalo aj OZ Pes v núdzi  či OZ Mačky. Prebiehali však aj súťaže pre deti, maľovanie na tvár a v detskej zóne vystúpilo banskobystrické Divadlo pod balkónom s predstavením Havo Slavo. Na hlavnom pódiu vysúpila aj hudobná skupina LUSK.

Najbližšie nedeľné korzo bude patriť športu. V nedeľu 11. júna začne o 17-tej hodine diskusiou šampiónov – kulturistu Petra Winklera a plavkyne Zuzany Hraškovej. Vyhodnotená bude aj iniciatíva Do práce na bicykli. Predstaví sa aj tanečná škola Štefana Chleba Wanted a napokon vystúpi rocková skupina The Passage.

Prebiehať budú aj ďalšie aktivity, o ktoré sa postarajú miestne športové kluby. Streetbal si zahráte s BK Zvolen, KK Zvolen vás naučí jazdiť na in-line korčuliach, HKM Zvolen pripraví aktivity pre najmenších, ale na svoje si prídu aj priaznivci futbalu či motorizmu. So Slovak freerun family prebehne aj kurz parkouristov.