Po dvoch mesiacoch priestorových i programových obmedzení bola dlho plánovaná prestavba Kina Star v nákupnom centre Zvolenská Európa ukončená.

Po stavebných úpravách pribudla potrebná tretia kinosála, ktorú si vyžadoval divácky záujem o premietania, ale aj 5D kino a  úpravami a modernizáciou prešla aj celá pokladničná a bufetová zóna, vrátane foyer kina. To dostalo nový vizuálne atraktívnejší vzhľad.

„Tretia kinosála má 76 miest, nechýbajú obľúbené dvojsedadlá – tzv. ‚love seats‘, ktorých je v tejto kinosále najviac zo všetkých kinosál a sú umiestnené aj mimo poslednej rady. Kinosála umožňuje aj 3D projekciu a je, podobne ako ostatné sály, vybavená zvukovým systémom Dolby Surround 7.1. Špecifickým v tejto kinosále je plátno, ktoré je strieborné a pokrýva takmer celú prednú stenu,“ priblížil manažér Kina Star Richard Kliment.

V minulom roku navštívilo premietania zvolenského multikina 120-tisíc divákov a s ohľadom na divácky záujem i veľké množstvo titulov bola tretia sála nevyhnutnosťou. Vďaka novej kinosále, ktorá je síce zo všetkých troch najmenšou, sa dramaturgia kina výrazne rozšíri. Počet premietaných predstavení sa každý týždeň môže oproti doterajšiemu stavu zvýšiť až o dvadsať. Kapacita kina stúpla na približne 450 miest, na ktorých môžu diváci súčasne sledovať premietania v troch sálach.

Po prestavbe pribudlo v Kine Star aj 5D kino. To je vhodné najmä pre divákov, ktorí majú radi zábavu. Súčasne je vhodné pre tých, ktorým sa nechce na filme vysedávať niekedy aj viac ako dve hodiny alebo im nevyhovujú začiatky predstavení.

Filmy v 5D kine trvajú len niekoľko minút, konkrétny titul si je možné vybrať z ponuky rôznych žánrov a navštíviť 5D kino je možné kedykoľvek, keď divák do kina príde. Špeciálne sedadlá sa s divákmi pohybujú takmer všetkými smermi, sú obklopení digitálnym zvukom a špeciálnymi efektmi ako je vietor, voda, blesky alebo vodná para, ktoré pocit splynutia s filmom ešte viac umocnia.

V tomto roku pritom nešlo o prvé úpravy vo zvolenskom Kine Star. V júni tohto roka v najväčšej sále kine zaoblili a o 30% zväčšili premietacie plátno. Celkovo tak Kino Star dokončilo svoju modernizáciu, ktorej cieľom je ešte viac zvýšiť obľúbenosť zvolenského kina medzi priaznivcami filmov vo zvolenskom regióne.