Posledný zápas roku 2013 na domácom ľade odohrali v netradičnom sobotňajšom termíne hokejisti HKm Zvolen proti hráčom HK 36 Skalica. Domáci hráči nastúpili v špeciálnej zimnej sade dresov, ktoré neskôr pôjdu do dražby.

BBO_8968
Fanúšikovia domácich pred zápasom protestovali proti tendenčnej reportáži TV Markíza zo zápasu s Trenčínom, kde ich za použitia videa stiahnutého z internetu, na ktoré nemala ani autorské práva, vykreslila ako bitkárov a násilníkov, ktorí nepatria na štadióny. (Foto: Ivan Golembiovský)

Zo začiatku zápasu to pre Zvolen nevyzeralo najlepšie, keď sa hosťom podarilo dostať do dvojgólového vedenia. V 18. minúte však znižoval Škvaridlo a do šatní sa tak už išlo s trochu lepšou náladou. V druhej tretine gólovo potiahli tím za víťazstvom hráči druhej a tretej lajny. Zaujali hlavne dva góly Dalibora Bortňáka. Posledná tretina priniesla poriadnu hokejovú drámu, keď sa Lažovi v 47. minúte podarilo vyrovnať. V tej chvíli mohol zápas rozhodnúť jediný gól, ktorý však našťastie pre Zvolen dal Lubor Zuzin a tri body tak ostávajú pod Pustým hradom.

Posledný zápas v tomto roku odohrajú hráči HKm Zvolen v pondelok 30. januára v Žiline.

HKm Zvolen – HK 36 Skalica 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)

BBO_9302Góly: 18. Škvaridlo (Jurík, Zuzin), 23. Bortňák (Sikela, Mančák), 34. Zuzin Ľubor (Škvaridlo, Mucha), 40. Bortňák (Mančák, Sikela), 52. Zuzin Ľubor (Škvaridlo, Jurík) – 14. Obdržálek (Kuľha), 16. Obdržálek (Vyrúbalík, Lažo), 37. Kutálek (Šátek, Novák), 47. Lažo (Kudrna, Preisinger)

HKm Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Obšut, Juraško (C), Hraško, Pokovič, Mucha, Ťavoda, Pospíšil, Pichnarčík – Zuzin P., Brabenec (A), Chovan – Škvaridlo, Jurík (A), Zuzin Ľ. – Čanky, Bortňák, Mančák – Ďaloga, Fekiač, Sikela

HK 36 Skalica: Romančík (Lipovský)- Sloboda, Vyrúbalík (A), Mikeska, Trška, Barák, Srnec, Krejčiřík, Stano- Kuľha, Školiak, Obdržálek – Lažo (C), Preisinger, Kropáč – Kutálek (A), Stieler, Šátek – Kudrna, Novák, Jankovič

Rozhodca: Jonák – Holienka, Valach