V pondelok nastúpili prvé dva celky extraligovej tabuľky na druhý finálový zápas na ľade HKm Zvolen. Spočiatku to vyzeralo ako keby sa hráči rozhodli pokračovať v nemastnej-neslanej hre z nedele, ale s blížiacim sa záverom pribúdalo menších či väčších šarvátok, v ktorých hral väčšinou hlavnú úlohu hosťujúci Haščák, a zápas tak dostával náboj, aký chceme vo finále vidieť.

IMG_0609
Jeden z najkrajších momentov play-off. (Foto: Branislav Račko)

Prvé dve tretiny boli opäť chudobné na góly, kedy sa predvádzali najmä obidvaja brankári. Prvý gól sa podarilo streliť až v 47. minúte Jaroslavovi Kallovi, na čo sa hosťom nijako nedarilo reagovať. Zhodou okolností však dve minúty pred koncom dostali košickí hráči od rozhodcov darček v podobe takmer dvojminútovej presilovky 5:3. V nej sa diváci dočkali jedného z najpamätnejších momentov tohtoročného play-off. Kamil Brabenec vzal zodpovednosť na svoje plecia a nádherný únik z drvivého obkľúčenia dokázal premeniť vo víťazný gól zápasu! Košičanom sa ešte podarilo znížiť a takmer aj vyrovnať, ale naši hráči si absolútne zaslúžene zaknihovali už druhú výhru v rade.

HKm Zvolen – HC Košice 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Góly: 47. Kalla (Lubor Zuzin, Milan Jurík), 59. Brabenec (Čierny) – 60. Haščák

HKm Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Čierny, Juraško (A), Novajovský, Mucha, Hraško, Hertl, Pichnarčík – Peter Zuzin, Brabenec (A), Podkonický – Škvaridlo, Lukáš Jurík (C), Chovan – Čurilla, Milan Jurík, Kalla – Puliš, Mahdalík, Martin Ďaloga – Lubor Zuzin

HC Košice: Hylák (Riečický) – Cebák, Štrbák (C), Kolba (A), Šeda, Martin Chovan, Takáč, Novák, Macejko – Haščák (A), Pašek, Jenčík – Jokeľ, Marcinko, Spilar – Novotný, Slovák, Hričina – Matis, Mlynarovič, Svitana

Autori foto: Branislav Račko (1-36) a Ivan Golembiovský (37-69)