Plutvoví plavci z KVŠ Careta nenašli premožiteľa ani vo finále Ligy mládeže a obhájili titul z minulého roka.

V sobotu 17.11.2012 v Šali bojovalo 178 mladých plutvových plavcov z deviatich slovenských klubov o posledné body vo štvrtom-finálovom kolo Ligy mládeže v PP, RP a BF (PP-plávania s monoplutvou, RP-rýchlostné plávanie pod vodou a BF-plávanie s klasickými plutvami). Najviac ich vybojovali pretekári z Klubu vodných športov Careta pri TU vo Zvolene a  toto kolo vyhrali (1. Careta Zvolen 2808 bodov, 2. Calypso Zvolen 2244b., 3. Oceán Bratislava 1799b.).

Celej sezóne 2012 dominovali plutvári z KVŠ Careta Zvolen keď zvíťazili vo všetkých štyroch kolách a so ziskom 11194 bodov zaslúžene obhájili titul najlepšieho klubu na Slovensku. Na druhom mieste sa so ziskom 8940b. umiestnil druhý zvolenský klub KŠP Calypso a na treťom so ziskom 5897b. klub KVŠ Oceán Bratislava.

,,Výsledky klubu KVŠ Careta za posledné roky svedčia o kvalitnej práci trénerov, veď v LM sme neprehrali už osem kôl po sebe a vďaka tomu sme získali už druhý titul v rade. Tak isto by som chcel poďakovať a pogratulovať všetkým pretekárom, ktorý sa pravidelne zúčastňujú na pretekoch. Svojimi výsledkami robia radosť nielen sebe, nám trénerom ale aj rodičom,“ zhodnotil sezónu po pretekoch predseda KVŠ Careta Milan Hofbauer.

Vo finále sa z ,,careťákov“ najviac darilo Evke Bednárikovej, ktorá v kategórii E0 (do 9 rokov) zvíťazila vo všetkých troch disciplínach 50m PP, 100m BF a 200m PP. Victoria Mináčová získala v tých istých disciplínach tri druhé miesta a v tej istej kategórii si Dominik Matej vyplával prvé miesto v disc. 100m BF, druhé v disc. 200m PP a tretie v disc. 50m PP. V kat. E (10-11r.) si dve prvenstvá vybojovala Zuzana Nulíčková na tratiach 200m PP a 400m PP, Ema Šimková druhé miesto na 50m PP a tretie na 400m PP, Michal Vasil druhé a tretie miesto na 50m PP a 200m PP a napokon z tretieho miesta na 50m PP sa tešil aj Daniel Michalčák. Zuzana Hrašková v kat. D (12-13r.) zvíťazila v disc. 800m PP a v disc. 50m PP a 100m PP skončila druhá, Barbora Pálková doplávala druhá na 800m PP a tretia na 100m PP. V disc. 50m RP a 100m PP zvíťazila v kat. C (14-15r.) Zuzana Erteľová a pridala k nim jedno druhé v disc. 800m PP a v tej istej disciplíne skončila Gabriela Michalčáková tretia.

V štafetách vybojovali plutvári spod Pustého hradu štyri pódiové umiestnenia. Zvíťazili v kat. E0 (Bednáriková, Mináčová, Di Capua, Matej) a v kat. E (Šimková, Vasil, Michalčák, Nulíčková). Dve druhé miesta získali v kat. D (Valová K., Pálková, Malček L.,Hrašková) a v kat. C (Erteľová, Patáč, Hofbauerová, Michalčáková)