Napriek rozpačitému počasiu bolo už od začiatku programu Námestie SNP plné detí, ktoré sem prišli zo škôl a škôlok v sprievode učiteliek alebo rodičov.Bolo čo obdivovať. Od rána 14. apríla dobrovoľníci zbierali odtlačky rúk. Každý okoloidúci sa mohol zapojiť a dopomôcť tak k vytvoreniu prvého slovenského rekordu. Na deti tu čakalo veľa zábavných aktivít – maľovanie, výroba drevených ozdôb, pexeso, chodúle, drevené skladačky listov, modely zvieratiek, kožušiny a veľa iného. Menšie deti mohli vyliezť do dreveného posedu, ktorý len pre tento deň vyrástol uprostred námestia. Takouto hravou formou sa organizátori snažili ukázať aj mestským deťom zaujímavosti lesa.

Počas celého dňa prebiehal bohatý program aj na pódiu vedľa Kostola sv. Alžbety. Predstavili sa tu malí aj veľkí tanečníci, speváci a recitátori. Svoje umenie predviedol tanečný súbor Poľana, deti z Tanečnej školy Zuzany Niščákovej, Terezka Králiková a mnoho iných. Predstavenia sa niesli v duchu motta Lesy pre ľudí – ľudia pre lesy. Poobede program spestrila prehliadka dravých vtákov. Deti zo základnej školy v Štiavnických Baniach predviedli let aj techniky lovu týchto krásavcov. Počas prehliadky jeden zo sokolov trochu zmenil plány svojich cvičiteľov, keď sa namiesto návnady rozhodol ponaháňať miestne holuby. Pripravil tým všetkým prizerajúcim sa nevšedné divadlo. Na záver dňa mali organizátori pripravené eso v rukáve – koncert známeho speváka Petra Cmoríka.

Tradičné podujatie Lesnícke dni prebiehajú tohto roku kvôli Veľkonočným sviatkom  v zmenenom termíne od 14. apríla do 30. apríla. Termín je symbolický, keďže apríl je vyhlásený za mesiac lesov a na 22. apríla pripadá Deň zeme. Tento ročník je výnimočnejší o to viac, že Valné zhromaždenie OSN vyhlásilo rok 2011 za Medzinárodný rok lesov. Posolstvá tohto ročníka sú hneď tri: Lesy pre ľudí – ľudia pre lesy, Les pre nás robí veľké veci – vďaka dlhodobej lesníckej práci a Lesnícke dni 2011 – všetci ste vítaní! Vaše lesy, Vaši lesníci.