Piatkové otvorenie obchodno-zábavného komplexu Europa Shopping Center Zvolen prilákalo aj vďaka bohatému sprievodnému programu tisíce ľudí. Mestu pribudli nielen desiatky obchodných jednotiek, ale zároveň aj najmodernejšie slovenské kino vybavené 4D technológiu.

Oficiálne otvorenie centra sme vám priblížili už v predchádzajúcom príspevku. Počas dňa prebiehalo viacero aktivít v rámci osláv Dňa detí na parkovisku centra. Pre deti boli pripravené nafukovacie skákacie hrady a vystúpenie skupiny Girls. Ako jedna z prvých zaspievala Katka Knechtová, ktorá svojím vystúpením vytvorila príjemnú atmosféru a skrátila chvíle do očakávaného veľkého otvorenia. Hoci počasie nebolo úplne priaznivé, návštevníkov to neodradilo a vystúpenie slovenského rapera Rytmusa, si vychutnali aj napriek slabému dažďu. Pred 16-tou hodinou sa už všetci zvedavci schádzali pred hlavným vchodom Europa Shopping Center. Postupne sa ich tam nazbierali stovky a presne v stanovenú hodinu sa dvere obchodno-zábavného komplexu otvorili a oni mali možnosť po prvýkrát vidieť aj interiér budovy. Hneď po oficiálnom otvorení pre verejnosť sa centrum zaplnilo tisíckami Zvolenčanov. Zaujali ich nielen nové otvorené prevádzky, ale aj pripravený program. Vystúpili všetci vopred ohlasovaní umelci ako Dara Rolins a skupina La Gioia, ktorá prezentuje ojedinelé spojenie operného spevu a modernej hudby. Speváci si okamžite  návštevníkov získali a tí svoju pozornosť aspoň na chvíľku nevenovali len novej zvolenskej Europe. Z regionálnych účinkujúcich sa predstavili tanečníci Štefana Chleba a skupina Comp & Neros zo Zvolena. Deň otvorenia sa ukončil veľkolepým ohňostrojom.

Na rôzne kultúrne programy v Europe si ale postupne môžeme zvykať. V júni sa ešte môžeme tešiť napríklad na koncert Majka Spirita, Tomiho Popoviča alebo exhibíciu tanečníkov z banskobystrického festivalu Outbreak Europe.

Europa Shopping Center Zvolen bude otvorené denne od 9.00 h do 21.00 h, ale dlhšie bude otvorený supermarket Tesco, ktorý sa otvorí ráno už o 7.00 h a večer bude zatvárať až o 22.00 h. Ešte dlhšie budú samozrejme otvorené kiná a herňa. Podzemné parkovisko bude otvorené od 7.00 h do 22.30 h. Návštevníci večerných predstavení kina by preto mali radšej využívať vonkajšie parkovisko, ktoré bude otvorené 24 hodín denne. Všetky parkoviská budú prvé dva mesiace k dispozícii bezplatne. Následne sa na nich zavedie parkovací systém, ktorého fungovanie chce ešte prevádzkovateľ prediskutovať aj s mestom.