Zvolenskí hokejisti sú iba krôčik od prekvapujúceho vyradenia druhého celku základnej časti hokejovej Tipsport Extraligy.

HKm Zvolen – HK 36 Skalica 4:2 (2:1, 2:0, 0:1) – stav série 3:1

V druhej tretine sa pritvrdilo a rozhodcovia mali plné ruky práce. Foto: Branislav Račko

Góly: 6. Marek Slovák (V. Baláž, L. Jurík), 14. M. Jurík (Marek Ďaloga, Otčenáš), 24. P. Zuzin, 28. Brabenec (Síkela, Puliš) – 20. Pálffy (Školiak, Šmach), 55. T. Mikúš (TS)
Rozhodovali: Lokšík, Lauff – Milan Novák, Korba pred 3027 divákmi

HKm Zvolen: Trenčan – Vantroba, Mucha, Marek Ďaloga, Jindra, Hraško, Juraško, od 21. min Ťavoda – Otčenáš, M. Jurík, Síkela – Puliš, Brabenec, Čurilla – Marek Slovák, L. Jurík, V. Baláž – T. Méry, P. Zuzin, Martin Ďaloga
Skalica: Kotvan – Vyrúbalík, Šmach, Pojkar, Kloz, Křetinský, Gula, Jaborník, Srnec – Pálffy, R. Školiak, J. Hruška – Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský – Kutálek, Holovič, Šátek – Konečný, T. Mikúš, Klejna

Od úvodu sa hral z oboch strán aktívny hokej, ale ako prví udreli v šiestej minúte domáci prostredníctvom Slováka. Zvolenčania pokračovali v tlaku a vypracovali si viacero sľubných šancí. Aktivita sa im vyplatila v 14. minúte, kedy na 2:0 zvýšil Jurík. Zvýšiť náskok mohlo HKm minútu pred koncom tretiny, ale uplatnilo sa nedáš-dostaneš a z protiútoku úspešne zakončil veterán Pálffy.

Aj v druhej tretine pokračoval divácky atraktívny zápas. Na radosť domácich priaznivcov zvyšovali Zvolenčania v 24. minúte gólom Zuzina a v 28. minúte Brabeneca na 4:1. Skaličania pri nepriaznivom stave znervózneli a na ľade sa začalo pritvrdzovať. Vznikali menšie šarvátky, ktoré musela trestami a dohováraním riešiť rozhodcovská štvorica.

V poslednej tretine nechali domáci tvoriť Skaličanov, ktorí sa však nedokázali cez sústredenú defenzívu Zvolena presadiť. V bránke HKm navyše stál výborný gólman Trenčan spoľahlivo kryjúci strely Záhorákov. Tým sa podarilo už iba korigovať výsledok gólom Mikúša z trestného strieľania, na záver sa však tešili domáci hokejisti a publikum baviace sa mexickými vlnami.

Stav série 3:1 na zápasy pre HKm Zvolen je tak jedným z najväčších prekvapení štvrťfinálových súbojov. Druhý celok základnej časti majú naši hokejisti „na lopate“, definitívne môžu rozhodnúť na ľade Skalice vo štvrtok 15. marca.