„Vstúpte, nič sa vám nestane, ale odtiaľto už nevyjdete živí,“ takýmto zábavným spôsobom vítali zvedavcov organizátori na 11.ročníku Noci strachu a smiechu na Zvolenskom zámku, ktorá sa za desaťročie vo Zvolene stala tradíciou.

Skupina historického šermu Ricasso aj tohto roku v spolupráci s Divadlom Jozefa Gregora Tajovského zorgnizovala Noc strachu a smiechu. Lístky na štyri vstupy v piatkový večer 4.mája a štyri vstupy v sobotu 5.mája bolo možné zakúpiť aj v predpredaji, keďže vstup je obmedzený určitým počtom účastníkov.

Počas 75 minút program priniesol nové zábavné aj hrôzostrašné prvky. „Na tomto ročníku bolo novotou napríklad trhovisko. Každý rok sa snažíme program obmieňať a vymýšľať niečo zábavné pre návštevníkov,“ uviedla Veronika Šebíková zo skupiny Ricasso. Sprievodcom večera sa stal hrbáč Michal Lupták, ktorý neraz prchkými reakciami na výkriky publika vydesil nejdeno dievča.

Zvolenčania boli zvyknutí, že si svoje obľúbené desivé výjavy na Zvolenskom zámku prídu pozrieť na jar aj v jeseni, no tradícia sa vo Zvolene uskutoční už len raz ročne: „Je náročné vymyslieť dvakrát rovnako kvalitný program,“ vysvetľuje Veronika Šebíková. „Všetko, čo hráme je každý raz nové. Tohto roku to bola básnikova žena, Tormen prišiel so šibenicou a my z Ricassa sme okrem iného mali aj verbovanie pirátov,“ dodáva.

Plač a kvílenie detí, ktoré si prišli priam „odtrpieť“ múmie, bezhlavého jazdca a strašidelného sprievodcu dodával zámku plnému strašidiel na atmosfére. Okrem tradičných skupín, medzi ktoré patrí skupina historického šermu Ricasso, skupina historických scén Tormen, Divadlo na Vysokej Nohe sa tohto roku pripojila aj šermiarsko-divadelná kumpánia Via Historica.