V 34. kole Tipsport extraligy čakal na hráčov HKm Zvolen ťažký zápas v Nitre, ktorej hokejisti väčšinu času z doterajšieho priebehu súťaže okupujú druhé miesto za neohrozeným lídrom.

V zaujímavom zápase so skvelou atmosférou napokon naši hokejisti nedokázali zvíťaziť, aj keď na začiatku druhej tretiny vyhrávali 1:2. Domáci usporiadatelia vyhecovali domácich divákov opakovaným púšťaním sporného momentu, ktorý viedol k využitej presilovke Zvolena, po čom bola na niekoľko minút zahádzaná plocha.  Po tomto momente sa však zápas akoby zlomil v prospech domácich, čo už hostia aj napriek snahe nedokázali zvrátiť. Na zápas prišli našich hokejistov podporiť aj približne šesťdesiati zvolenskí fanúšikovia.

Najbližší zápas čaká našich chlapcov v nedeľu o 17:00 na domácom ľade proti MHC Martin.

HK Nitra – HKm Zvolen 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Góly: 5. Pupák (Piatak), 34. Rais (Stümpel, Tománek), 36. Jokila (König), 48. Ordzovenský (Jokila, Rais), 56. Tománek (König, Nádašdi) – 16. Podkonický (Hraško), 22. Mucha, 51. Brabenec (Chovan)

IMG_6487

HK Nitra: Laco, Kusý – Ordzovenský, Rais, Nádašdi, König, Bača, Vosátko, Kuzma, Trefný – Kováčik, Jokila, Mašlonka, Tománek, Stümpel, Segľa, Podstavek, Piatak, Pupák, Kmeč, Bene, Hrnka

HKm Zvolen: Šimko – Cibuľa, Hraško, Juraško, Pichnarčík, Mucha, Pokovič, Výborný, Pospíšil, Ihnaťo – Puliš, Brabenec, Podkonický, Škvaridlo, Jurík, Chovan, Zuzin P., Jurik, Čanky, Méry, Zuzin Ľ., Ďaloga