Na Štefánikovom námestí v Kremnici to od piatka do soboty žilo adrenalínovými zimnými športami v disciplíne Big Air. Na jubilejnom 10. ročníku STEFE Big Air v meste sa z jedenásťmetrovej veže odhodlalo skákať 36 jazdcov.

Big air v meste, Kremnica 2017Organizátori aj tento rok uprostred Kremnice pripravili snehový areál, v rámci ktorého prebiehala hlavná súťaž. Pripravený bol ale aj skutočne pestrý sprievodný program, vrátane koncertov známych kapiel.

Celkom sa na kremnickom námestí v rámci súťaže predstavilo 20 freeskierov a 16 snowboardistov. Predstavili sa pretekári zo Slovenska, Česka, Poľska, Fínska, ale premiérovo aj z Rakúska. Náročnú úlohu prezentovať svoje športové umenie pred množstvom divákov sa odhodlali skúsiť aj dve ženy – freeskierka Natália Šlepecká a snowboardistka Zuzana Medlová.

„Z najväčšej diaľky k nám do Kremnice meral cestu fín Ville Vuori, ktorý vyhral prvé miesto v kategórii freeskierov. Zo snowboardistov si prvenstvo odnáša Dávid Kordiak,“ uviedol organizátor Ondrej Horváth.

Na jazdcov čakal v Kremnici dosiaľ najvyšší kok. Po piatkových tréningov pokračovala v sobotu súťaž kvalifikáciou a večerné finále patrilo už len najlepším. „Cenu za najlepší trik si odniesol Rakúšan Fabian Kettner za sw bio 9. Fabian skončil v kategórii freeskierov na druhom mieste,“ priblížil ďalší z organizátorov Viktor Maceják.