ZVonline.sk (ŠP, foto: Stanislav Duraj) | 18.6.2017

FOTO: Na Dni Borovej hory vládla zábava, o budúcnosti areálu sa rozhodne cez týždeň

V areáli bývalej liečebne na Borovej hore vo Zvolene sa uskutočnil už tretí ročník Dňa Borovej hory. Ľudí nielen z tejto časti mesta lákal pripravený kultúrny program, ale aj ďalšie atraktívne sprievodné podujatia.

Na pódiu bol pripravený od poludnia program najskôr pre deti a neskôr večer i pre dospelých. Najskôr to bolo divadelné predstavenie banskobystrického Divadla pod balkónom či vystúpenia sokoliarov zo spolku Biatec. Predstavila sa aj skupina historického šermu Ricasso a nasledovali hudobné koncerty San Borondon Cyklo Fanfaria, skupiny Jana Filová and band či kapely Sliačske Mokváne.

Návštevníci si ale mohli pochutnať aj na špecialitách z grilu, ale pripravené boli v spolupráci so SCVČ Heuréka aja tvorivé dielne pre deti, či bubnovanie v parku, člnkovanie v blízkom jazere a príjemný deň si mohli návštevníci spríjemniť aj návštevou arboréta, v ktorom prebiehal Deň ruží.

Organizátori z Podborovského spolku sa na podujatí snažili poukázať aj na problematiku prinavrátenia areálu Borovej hory mestu Zvolen. O tej budú poslanci zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja rozhodovať už na svojom najbližšom zasadnutí v pondelok 19. júna.

Fotogaléria