Vianočná dedinka na zvolenskom Námestí SNP je už doplnená aj o vysvietený vianočný stromček. O jeho rozžiarenie sa v nedeľu 6. decembra postaral Mikuláš, ktorý zároveň potešil všetky deti, ktoré do centra prišli.

DSC_0592Dedinka na Námestí SNP láka už od jej otvorenia vôňou punču, ale aj možnosťou nakúpiť rozličné drobnosti a darčeky. Nedeľňajší program bol ale určený najmä deťom.

Najskôr si pozreli krátku rozprávku v podaní hercov z Divadla Zeljenka, v ktorej sa dozvedeli, prečo sa oplatí byť dobrý. S doširoka otvorenými očami a možno aj troškou strachu sledovali na javisku čerta silne stískajúc ruky svojich rodičov. Oči im zasvietili najmä vtedy, keď sa na pódiu objavil Mikuláš. Medzi deti sa vybral v sprievode primátorky mesta Lenky Balkovičovej, ktorú atmosféra na námestí nadchla: „Som nadšená tým veľkým počtom detí, vidieť radosť na ich tvárach je niečo úžasné,“ uviedla zvolenská primátorka, kým pomáhala Mikulášovi rozdať darčeky. Hoci detí bolo mnoho desiatok, darček sa napokon ušiel každému.

Aj vďaka Oblastnej organizácii cestovného ruchu a Ministerstvu dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, ktoré finančne podporili jednotlivé aktivity, je tento rok predvianočný program vo Zvolene bohatší. Kompletný program nájdete v našom staršom článku…