Túto sobotu sa Mikuláš rozhodol vziať svojich dvoch pomocníkov – čerta a anjela, aby navštívili spolu karanténnu stanicu. O udalosti za dozvedelo množstvo dobrosrdečných ľudí, ktorým osud zvierat, nachádzajúcich sa v tomto zariadení, nebol ľahostajný.

Zvieratká si užili tento deň naplno – dostali mnoho maškrtiek, papania a v neposlednom rade aj pohladenia. Akcia s názvom Mikuláš v karanténnej stanici sa niesla v priateľskej predvianočnej atmosfére, ktorú príjemne dopĺňala vôňa lahodného punču, medovníčkov, koledy znejúce všade navôkol a radosť v očiach opustených a nechcených zvierat. Deti, ale aj dospelí si mohli vziať psíka a potešiť ho prechádzkou, či nakŕmiť ho mikulášskym balíčkom, ktorý dostali za dobrovoľný príspevok, alebo výmenou za darček, ktorý priniesli. Tiež sa mohli zapojiť do tomboly a vyhrať hodnotné ceny od adventných a nástenných kalendárov, cez šiltovky či tričká, až po turistické ľadvinky, deky a pelechy pre psy. Veľmi milou atrakciou bola „mačka vo vreci“, kde si návštevníci za poplatok mohli kúpiť prekvapenie v obálke. Tradičný punč, horúci čaj, perníky či chlebík s masťou a soľou sa podával tiež za dobrovoľný poplatok.

Program obohacovali ukážky výcviku policajného psa Badyho, ktorý pochádza práve z karanténnej stanice vo Zvolene. Šikovne predviedol, ako pracuje pri vyhľadávaní drog v teréne, či v aute. Ďalej to boli ukážky poslušnosti psa terapeuta spojená s dogdancingom, ale zaujímavá bola aj možnosť previezť sa na koni. Pozornosť návštevníkov pritiahla aj módna prehliadka psíkov z karanténnej stanice. Tu sa hafani predvádzali v parádnych oblečkoch, tričkách, mikinách a pršiplášťoch a účastníci si mohli vypočuť  o ich doterajších osudoch. Bola tu ale pripravená aj výstava pod názvom „príbehy so šťastným koncom“, kde boli uverejnené fotografie psíkov, ktorí už teplé miestečko vo svojom domove majú, s popisom ich životného príbehu od momentu, ako sa dostali do karanténnej stanice, až po dnešok, keď už sa nachádzajú v nových rodinách.

Počas akcie ľudia priniesli mnoho darčekov v podobe granúl, konzerv, misiek, hračiek, maškrtiek, matracov či diek, ktorým sa tešili nielen zvieratá, ale aj zamestnanci karanténnej stanice a sú za ne neopísateľne vďační.

Podujatie organizovalo a zastrešilo občianske združenie Psíčkari-ZV za pomoci partnerov a sponzorov. Sme hrdí na všetkých dobrovoľníkov a pomocníkov, ktorí sa podieľali na chode tohto sviatočného podujatia.