Pretekári KVŠ Careta pri TU vo Zvolena zakončili skvelý rok 2013 dvoma vianočnými pretekmi, Vianočným trojbojom a Vianočnou cenou o pohár Zvolena.

en_na_Viano=E8nom_trojbojiMini výprava siedmich plutvových plavcov z KVŠ Careta Zvolen sa zúčastnila 2.12.2013 v Bratislave na Vianočnom trojboji. Na Pasienkoch bojovali najlepší plutvári zo všetkých slovenských klubov v disciplínach 50m PP, 100m PP a 100m BF (PP – plávanie s monoplutvou, BF – plávanie s klasickými plutvami). Z pretekárov spod Pustého hradu z Carety sa v trojboji (súčet bodov zo všetkých troch disc.) z víťazstva vo svojich vekových kategóriách tešili, Hanka VASILOVÁ (vek. kat. E0 do 9 rokov) a Barbora PÁLKOVÁ (D 12-13 r.). Z chlapcov sa darilo Michalovi VASILOVI, ktorý v kat. D obsadil celkové druhé miesto.

Ďalší víkend, 7.-8.12.2013 sa plutvoví plavci z pätnástich klubov zo Slovenska(8), Česka(5), Litvy(1) a Srbska(1) stretli v Banskej Bystrici na tradičnom už 27. ročníku Vianočnej ceny o pohár Zvolena. Viac ako 200 pretekárov sa na krytej plavárni na Štiavničkách snažilo vyplávať aspoň jednu z množstva medailí v disc. PP, BF a RP(rýchlostné plávanie pod vodou) a získať čo najviac bodov do celkového hodnotenia klubov. „Careťákom“ sa v silnej konkurencii podarilo vyplávať 47 individuálnych medailí, 7 pódiových umiestnení v štafetách a 19 384 bodov, čo im v celkovom hodnotení stačilo na šieste miesto. Víťazom sa stal klub KVŠ Laguna Nový Jičín z Česka (1. Laguna NJ 28 572 b., 2. Uhlomost-Sport 24 215 b. obaja Česko, 3. Delfín Žilina 21 572 b…6. Careta Zvolen 19 384 b., 7. Calypso Zvolen 17 898).

Najúspešnejšou pretekárkou z KVŠ Careta Zvolen bola Hanka VASILOVÁ, ktorá vo svojich posledných pretekoch vo vekovej kat. E0 získala nie len štyri zlaté a jednu striebornú medailu v disc. 50m PP, 100m PP, 200m PP, 100m BF a 200m BF ale navyše na 100m BF zaplávala časom 1:09.88 nový najlepší Slovenský výkon v danej kat. V taj istej kat. si prvé zlaté medaily na tratiach 50m BF, 200m BF vyplávala Hanka HUDÁKOVÁ a pridala k nim aj striebro na 100m BF. Spolu s nimi sa tešila aj Ľubomíra SOPKOVÁ so zisku striebra a bronzu na 100m PP respektíve 50m BF.

Kompletnú sadu medailí si v kat. E(10-11 r.) vyplávala Victoria MINÁČOVÁ v disc. 100m BF, 100m PP a 200m BF. Tiež tri medaily ale všetky bronzové si vybojoval Daniel MICHALČÁK(50m PP, 50m BF, 200m PP). Striebro na 50m BF si vyplávali Jakub PÁLKA a Eva BEDNÁRIKOVÁ, tá pridala ešte bronz na 100m PP.

V kat. D si na svoje konto pripísali po štyri medaily Barbora PÁLKOVÁ, a to zlato na 800m PP, striebro na 50m PP, bronz na 50 BF, 100m BF a Michal VASIL striebro na 50m PP, 100m RP a bronz na 100m PP, 200m PP. Pre jednu striebornú a dve bronzové medaily si v B. Bystrici doplávala Zuzana NULÍČKOVÁ na tratiach 800m PP, 200m BF a 100m RP. Samuel TÓTH dvakrát a Tadeáš MADLEN raz finišovali v „déčku“ na treťom mieste v disc. 100m BF, 400m PP respektíve 800m PP.

Ďalšie medaily si vybojovali pretekári v kat. C(14-15 r.),  Zuzana ERTEĽOVÁ zvíťazila v disc. 50m PP, Gabriela MICHALČÁKOVÁ skončila druhá v disc. 200m BF a dvakrát tretia v disc. 400m PP, 800m PP, Zuzana HRAŠKOVÁ dvakrát druhá v disc. 100m BF, 100m RP, Ladislav MALČEK dvakrát tretí v disc. 400m PP, 800m PP.

Veronika HOFBAUEROVÁ súťažila ako jediná z Carety v kat. B(16-17 r.) a podarilo sa jej získať zlato na trati 400m PP, striebro na 200m BF a bronz na 200m PP.

V najstaršej vekovej kategórii A(18+) úspešne Caretu reprezentovali Miroslav CHOMUT, dvakrát tretie miesto na 400m PP, 400m RP a Martin ANDREÁNSKY si vyplával jednu medailu so strieborným leskom v disc. 100m PP.

Darilo sa aj štafetám. Na 4x200m PP sa štafeta dievčat v kat. B v zložení PÁLKOVÁ, NULÍČKOVÁ, MICHALČÁKOVÁ, HOFBAUEROVÁ a chlapcov v kat. E v zložení MATEJ D., HRAŠKO, PÁLKA, MICHALČÁK umiestnila zhodne na druhom mieste. Na 4x100m sa podarilo zvíťaziť štafetám v kat. E(PÁLKA, MATEJ D., TÓTH Š., MICHALČÁK), v kat. D(TÓTH S., MADLEN, MINÁČOVÁ, VASIL), druhé miesto obsadili dievčatá v kat. B(PÁLKOVÁ, MICHALČÁKOVÁ, HRAŠKOVÁ, HOFBAUEROVÁ), tretie v kat. D(DAVIDOVÁ, NULÍČKOVÁ, HANZELOVÁ, ŠIMKOVÁ) a (MADLENOVÁ, LIPTÁKOVÁ, DI Capua, HRAŠKO).