Na leteckej základni Sliač prebehol počas víkendu ďalší ročník Medzinárodných leteckých dní Slovak International Air Fest (SIAF). Okrem účasti svetoznámej francúzskej akrobatickej skupiny Patrouille de France lákali aj na viaceré ikony česko-slovenského letectva.

Desaťtisíce návštevníkov mohli počas víkendu vidieť na nebi približne 70-tku lietadiel a zhruba rovnaký počet i na zemi v rámci statických ukážok. Tieto na stredné Slovensko prileteli z 13-tich krajín sveta. Na zemi však lákal aj ďalší zábavný program v špeciálnych zónach, ktoré organizátori spolu s partnermi pripravili.

Tohtoročné letecké dni pripomenuli sté výročie vzniku Československa a časť programu tak patrila napríklad spoločným preletom lietadiel Vzdušných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky a Vzdušných síl armády Českej republiky. Vidieť bolo tiež vládne špeciály, ktorými lietajú slovenskí i českí politici. Diváci na Sliači mohli tiež prvýkrát v akcii vidieť dopravné lietadlo C-27 J Spartan, už priamo z výzbroje našej armády.

Okrem Patrouille de France mohli v premiére na Sliači diváci vidieť akrobatickú skupinu Royal Jordanian Falcons a samozrejme aj legendárnych Očovských bačov. Na nebi sa prezentovali tiež viaceré historické lietadlá rakúskych Flying bulls či maďarský akrobat Zoltán Véres. Zaujali aj domáci piloti na stíhacích lietadlách Mig-29, ale aj švédsky SAAB-105, španielske stíhacie lietadlo F-18 Hornet či F-16 Poľských vzdušných síl.

Hlavným organizátorom podujatia bola aj tento rok Slovenská letecká agentúra, programovým partnerom Ministerstvo obrany Slovenskej republiky a Letka ministerstva vnútra Slovenskej republiky.