Sobotný zápas Slovensko – Fínsko nebol hlavným dôvodom, ktorý prilákal ľudí do Music Rock Café. Sobotnú noc ovládla tvrdá hudba s vynikajúcou odozvou v publiku. Predstavili sa nám kapely z Banskej Bystrice Inner Response a Endless Main, ktorých sprevádzal Zvolenčanom známy a srdcu blízky Nevaloth. Čisto mužské zoskupenia však zakaždým priniesli publiku niečo výnimočné.

Koncert otvorili Inner Response so štýlom power metal, síce bez basáčky Katky, no napriek tomu hrali ako jeden celok. Skupina začala fungovať počiatočným zoskupením gitaristov Jura „fuňa“ Bučka a Peťa Kmeča, ktorí po čase k sebe pribrali basgitaristku Katku. Od coververzií známych skladieb prešli postupne k vlastnej tvorbe a tak kapela potrebovala doplniť svoje rady, kedy prišiel spevák Peťo „Petkinz“ Knietel. Po odskúšaní viacerých spevákov a bubeníkov sa v kapele usídlil natrvalo Peťo a na mieste bubeníka zasadol Gabriel Volšík, aj keď až v apríli 2010, kedy už kapela mala po strastiplnej ceste na konte debutový album Two of Me. Na basu hral Adam Turňa. Niekoľko násobné avízovanie poslednej skladby publikum odmietlo prijať a skandovalo „Ešte!“, kým kapela nepridala dve ďalšie skladby a poslednú s názvom Burn my soul venovala skalopevným fanušikom. Výnimočný hlas speváka sme si mohli pozornejšie všimnúť pri metalovej balade, kedy typické metalové vokály vymenil za spev a vynikajúci súlad dotváral talent bubeníka a sóla gitary. Publikum bolo priam šialené, čím chválilo živelné a diabolsky rytmické vystúpenie Inner Response.

Po Bystričanoch vystúpil na pódium Nevaloth, ktorý spustil tvrdú hudbu a bolo jasne badateľné, že kapela nebude svoje publikum šetriť. Zazneli skladby z albumu La Diabolica Commedia a špeciálny „atmosférický“ black metal dotvárali v skladbách klávesy. Chalani v zoskupení Delgrast, Vilozof, Nargil, Daddar a Svjatogor hrajú od roku 2008. Ich hudobný talent popisuje aj veta z Hellmagazínu: „Táto mladá pätica sa pohráva s blackmetalovými prvkami ako ostrieľaní rúhači z nórskych lesov.“ Počas koncertu bolo cítiť zohratosť kapely, ktorá rovnako ako Inner Response bola odmenená divokosťou publika.

Na záver prišiel klinec večera a to kapela s názvom Endless Main, ktorá vznikla v roku 2007, mikrofón vzal do ruky Michal Šepetka, gitaru Milan Ferjenčík a Matúš Šudila, basu Jakub Šepetka, za bicie zasadol Pavol Labuda a ku klávesom sa postavil Michal Prochádzka. V roku 2008 nahradil Milana Ferjenčíka na gitare Marek Fencl. Album nakoniec šťastne vyšiel a publikum v MRC malo v sobotu 7.mája možnosť vidieť krst debutového CD s názvom In sea of lies. Ohromné basy a bicie, perfektné gitarové sólo, a aj keď spočiatku drobné zaváhanie speváka bolo počuť, kapela vytvorila skvelú šou. Najbližšie sa kapela predstaví v Klube 77 v Banskej Bystrici 28. mája.