Hoci v týchto dňoch ohurujú svet športovými výsledkami športovci na Olympiáde, poriadne výkony zo seba dostali počas víkendu aj jazdci na kremnickej akcii Big Air v meste. V sobotu napoludnie v Kremnici začal 11. ročník súťažnej časti Big Air v meste.

To najlepšie, čo na doskách a lyžiach dokážu, predviedlo pred tisíckami návštevníkov 31 jazdcov z deviatich krajín sveta. Medaily z 11. ročníka Big Air v meste putujú za hranice Slovenska. Najlepšie skoky dali Poliak, Rakúšan a Kanaďan.

Z desaťmetrovej veže skákalo pätnásť freeskierov a šestnásť snowboardistov. Ženské zastúpenie reprezentovali Natália Šlepecká na lyžiach a Eva Hanicová na snowboarde. „V tomto ročníku sme mali doposiaľ najviac jazdcov zo zahraničia. Súťažiaci prišli zo Slovenska, Rakúska, Česka, Maďarska, Poľska, Kanady, Fínska, Slovinska a Litvy. Vďaka všetkým jazdcom sme tento ročník opäť posunuli na vyššiu úroveň,“ povedal organizátor Ondrej Horváth.

Po kvalifikáciách postúpilo do večerného finále sedem lyžiarov a sedem snowboardistov. Prvé miesta obsadili Poliak Piotr Tokarczyk a Sam Baumgartner z Rakúska. Atmosféra bola počas sobotného dňa a špeciálne finálového večera neopakovateľná. Doposiaľ najviac divákov prišlo podporiť jazdcov, ale námestie sa zapĺňalo aj počas koncertov a divákov pritiahli kapela Lavagance a obľúbená skupina Polemic.

Výsledky

Big Air v meste SNB

 1. Piotr Tokarczyk / POL (Frontside 10)
 2. Antoine Truchon / CAN
 3. Max Kos / SLO
 4. Boris Karolčík / SVK
 5. Dávid Kordiak / SVK

Best Trick: Antoine Truchon / CAN (Switch backside 900)

Big Air v meste SKI

 1. Sam Baumgartner / AUT (Cork 9)
 2. Pontus Penttilä / FIN
 3. Nik Podrepsek / SLO
 4. Peter Lengyel / SVK
 5. Petr Pitucha / CZE

Corona Jib Session

 1. Matej Dolník
 2. Martin Blaško
 3. Dušan Bízik

Horsefeathers Best Trick: Zoltán Strcula (bs hardway 180 to cab 360 out na double kinku)

Slovakia Freeski Cup 2018

 1. Peter Lengyel
 2. Lubomír Mlynček
 3. Juraj Bernát