Aj uprostred týždňa bolo na slovenských futbalových trávnikoch živo, keďže na programe bolo 2. kolo Slovnaft Cupu. V ňom sa predstavili aj futbalisti ŠK Prameň Kováčová, ktorí zažívajú pomerne vydarený úvod do nového ročníka. Z regionálneho derby medzi Slovenskou Ľupčou a Kováčovou vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Rola favorita potvrdená, rozdiel dvoch líg bol cítiť

V súboji domáceho lídra V. ligy skupiny C s treťoligistom z Kováčovej sa už v 10. minúte ujal vedenia favorit, keď sa René Duda ocitol zoči-voči brankárovi Gapšeranovi, ktorého ofenzívny hráč Prameňa prekonal strelou po trávniku. Mužstvo Slovenskej Ľupče mohlo na úvodný gól hostí odpovedať v 18. minúte. Lopta sa po priamom kope Pipicha odrazila od hráčov stojacich v múre na roh, ktorý domáci dobre zahrali a v päťke to skúšal na dvakrát kapitán Ľupče Hermánek, no brankár hostí Tuček skvele zasiahol.

Krátko na to sa hostia dostali do úniku dvoch proti jednému, v ktorom najprv kapitán Kováčovej Turák mieril do brvna a z následnej dorážky prekopol odkrytú bránu Bellay. V 40. minúte sa už Matúšovi Bellayovi podarilo rozvlniť sieť, no jeho gól zblízka brány nebol uznaný kvôli ofsajdovému postaveniu.

Mužstvu Kováčovej sa predsa len podarilo zdvojnásobiť svoje vedenie ešte do prestávky. V 44. minúte sa po centri z pravej strany presadil gólovou hlavičkou kapitán Prameňa Martin Turák. Hráči Slovenskej Ľupče vstúpili do druhého polčasu aktívne. Vypracovali si niekoľko rohových kopov, v 48. minúte zas Tučeka takmer prekvapil z priameho kopu Peter Lakomčík. Domáci ale nevedeli nájsť recept na obranu súpera, ktorému už za priaznivého stavu stačilo čakať na chyby Ľupče, ktoré sa v rozohrávke kopili.

Hráči Kováčovej následne hrozili z nebezpečných protiútokov. Po jednom z nich sa už lopta pohybovala na bránkovej čiare, no rozhodcovia loptu v bráne nevideli. Brejky hostí ťahal aj aktívny Kurta, ktorý naskočil z lavičky v prvom polčase a v 88. minúte mal po centri Jána Slováka z pravej strany nádejnú príležitosť, ale nemieril presne. Mrzieť ho to však nemuselo, keďže Kováčová po výhre 0:2 postúpila do 3. kola Slovnaft Cupu, kde si zmeria sily s víťazom zápasu TJ Jednota Málinec – ŠK Slovan Bratislava.

Slovnaft Cup – 2. kolo – 25. 8. 2021 – Slovenská Ľupča

OFK Slovenská Ľupča – ŠK Prameň Kováčová 0:2 (0:2)

Góly: 10. R. Duda, 44. M. Turák. ŽK: 50. Pipich, 82. M. Bartoš – 35. Skydan, 48. M. Bariak, 71. J. Slovák, 82. Bellay. Stretnutie sledovalo 650 divákov.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – Ľuptovčiak, R. Hermánek (C) (46. P. Foltáni), Melicher (69. A. Klinčík), Hamza (67. J. Medveď), V. Giertl, Ternuščák, M. Bartoš, Dula (46. M. Vaňo), Pipich, P. Lakomčík

Zostava ŠK Prameň Kováčová: Tuček – J. Slovák, M. Bariak, M. Giertl, R. Duda (25. Kurta), Bellay, M. Turák (C), V. Mojžiš, Skydan (46. Majerčík), V. Slovák (58. Hámorník), M. Macko (73. Psársky)