Víkend opäť patril okrem iného aj zápoleniam na futbalových trávnikoch. Nižšie súťaže na strednom Slovensku mali bohatý športový program, v domácom prostredí sa predstavili futbalisti Kováčovej, rovnako tak aj hráči MFK Zvolen. Z ich stretnutia vám prinášame fotogalériu, ktorú nájdete na konci článku.

Kováčová neudržala vedenie proti Dolnému Kubínu, ten je po výhre na čele tabuľky

Veľmi dobre rozohrali 10. kolo III. ligy futbalisti Kováčovej, ktorí na svojom trávniku privítali popredný tím súťaže, Dolný Kubín. Hráči Prameňa išli do vedenia už v 14. minúte, keď sa gólovo presadil Branislav Žilinec. Zhruba po polhodine hry prišlo k situácii, po ktorej rozhodca ukázal na biely bod a hostia tak mali ideálnu príležitosť na vyrovnaniu. Loptu si pred seba postavil Filip Kolorédy, ktorý sa nemýlil a postaral sa tak o vyrovnanie.

Všetko zásadné sa napokon udialo pred koncom prvého polčasu. Hostia dokázali ísť do vedenia v 43. minúte po zásahu Bobčeka, o minútu bolo už 1:3 keď sa podarilo presadiť Petrovi Bačovi. Dva góly tesne pred odchodom do šatní by zaiste zamávali aj so skúsenejšími mužstvami. Domácim futbalistom sa v druhom polčase už nepodarilo znížiť, Kubínčania si tak dvojgólové vedenie postrážili a po záverečnom hvizde oslavovali zisk troch bodov. Navyše, vďaka zaváhaniu Kalinova je MFK Dolný Kubín vďaka priaznivejšiemu skóre na čele tabuľky III. ligy stred.

Zvolen tretíkrát v rade bez prehry, napokon však iba s bodom za remízu

Po nevydarenom vstupe do sezóny sa snažia futbalisti MFK Zvolena výsledkovo pozviechať. V závere septembra dokázali v priebehu pár dní remizovať na pôde Hajnáčky, bod brali aj po domácej remíze proti Partizánu Čierny Balog. Tentokrát sa im do cesty postavili Príbelce, pohybujúce sa v strede tabuľky. Na ťažkom teréne sa na prvý gól nečakalo dlho. V tretej minúte sa domáci pokúsili o rozohrávku na krátko, čo sa im stalo osudným. K lopte sa totiž dostal Kurák a ten strelou spoza šestnástky prekonal zaskočeného Sekulu. V 17. minúte výborne domáci zabojovali v strede poľa, po krátkej kombinácii vysunul Jakub Tóth do ideálnej pozície Snitku a skúsený matador už nemal problém gólovo zakončiť. Hostia v prvom polčase museli až dvakrát vynútene striedať, gól však pred odchodom do šatní už nepadol.

V 62. minúte znovu udreli hostia. Po štandardnej situácii a hlavičkových súbojoch sa dostal k odrazenej lopte Melišík, ktorý zblízka poslal Príbelce do vedenia. Hráči Zvolena tak mali pred sebou ďalšiu náročnú misiu – pokúsiť sa v záverečnej polhodine minimálne o vyrovnanie. Príbelčania však nechceli vyčkávať a sporadicky ohrozili brankára Sekulu. Zvýšená aktivita domáceho Zvolena priniesla svoje ovocie v 84. minúte. Po vydarenej kontre z pravej strany sa k lopte dostal na opačnej strane Pavol Telúch a ten prízemnou strelou k tyči vyrovnal stav na 2:2. Vo zvyšku zápasu už diváci gól nevideli, a tak sa obe mužstvá museli zmieriť s deľbou bodov. Futbalisti Zvolena si zaslúžia uznanie za nezlomnú vôľu, vďaka ktorej sa im podarilo natiahnuť sériu bez porážky na tri zápasy.

Dobrá Niva podľahla Hontianskym Nemciam a ostáva predposledná

V 10. kole V. ligy skupiny C privítali futbalisti Dobrej Nivy na vlastnej pôde hráčov z Hontianskych Nemiec. Tí chceli potvrdiť formu z ostatných dvoch stretnutí, v ktorých získali 6 bodov. Dobrá Niva síce išla už v 5. minúte do vedenia zásluhou Lacka, hostia však v rozmedzí 26. až 37. minúty tromi gólmi otočili vývoj vo svoj prospech. V 39. minúte znižoval na 2:3 z pohľadu domácich Peter Kováč a za tohto stavu sa odchádzalo cez polčas do kabín. V druhom dejstve videla necelá stovka divákov už len jeden gól, o ten sa však postarali Hontianske Nemce. Na konečných 2:4 zvyšoval v 56. minúte Sporiš. Hostia sa tak ocitli na 7. mieste so stratou 6 bodov na druhé Brezno.

Budča v šlágri kola remizovala na pôde Látok, Sliač so štvrtou výhrou v rade

Obrovský šláger kola sa odohral v Látkach, kde domáci privítali v boji o čelo tabuľky futbalistov z Budče. Kvalita oboch celkov sa prejavila najmä v koncovke, diváci videli napokon až 6 gólov a zmierlivú remízu 3:3, po ktorej oba celky ostávajú na prvých dvoch priečkach tabuľky. Domáci ešte 15 minút pred koncom viedli 3:2, napokon Budča uchmatla bod po vyrovnávajúcom góle Kristiána Halamu z 81. minúty.

Formu potvrdzujú futbalisti zo Sliača, ktorí zvíťazili v domácom prostredí nad Zvolenskou Slatinou po hokejovom výsledku 5:3. Hostia síce prehrávali po hodine hry už päťgólovým rozdielom, napokon však nezložili zbrane a tromi gólmi aspoň upravili skóre zápasu.