Aj v uplynulú nedeľu lákalo do centra Zvolena Nedeľné korzo. Rado Kuric tentokrát hostil hudobníkov, ale aj spisovateľov.

Zvolenske nedelne korzo druhe 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skPestré aktivity boli znovu pripravené pre najmenších, no na svoje si prišli aj starší návštevníci centra mesta. Najskôr vystúpili v programe venovanom piesňam Deža Ursínyho a Jara Filipa Marcel Daniš s kapelou Definitívum. Neskôr už prebiehala diskusia so známymi spisovateľmi Jozefom Banášom, Denisou Ogino či Braňom Jobusom. Pred ôsmou večer potom začal aj koncert speváka a gitaristu Petra Luhu.

Nasledujúce korzo bude v nedeľu podvečer napríklad v duchu ľudových tradícií. Účinkujúci si pripomenú choreografku a zakladateľku dvoch známych zvolenských folklórnych súborov Zornička a Marína Máriu Mázorovú, ktorá zomrela vo februári tohto roku. Práve členovia spomenutých súborov vystúpia na pódiu na Námestí SNP spolu s deťmi zo ZUŠ Nádvorná. V ďalšom programe vystúpi muzikálová speváčka Kristína Vrecková, ale aj známa herečka Eva Pavlíková. Na záver večera zahrá Zvolenský Big band. V detskej zóne bude od 17-tej hodiny opäť pripravená divadelná rozprávka, ale aj množstvo tvorivých dielní.