Predposledné tohtoročné júnové Zvolenské korzo sa nieslo v znamení blížiaceho sa 10. ročníka Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika, ktorý sa uskutoční v Brusne.

V rámci pozvánky na festival konaný v kúpeľnom mestečku na Horehroní, si mohli diváci na Námestí SNP vo Zvolene vypočuť najskôr víťazky súťaže Muzikálový talent, neskôr v rámci komponovaného pásma Muzikálová kaviareň vypočuť viaceré známe hity z muzikálov a večer zakončil koncert filmových, divadelných a ďalších muzikálových melódií v podaní viacerých známych spevákov a hercov. Pred divákmi vystúpili napríklad Ján Greššo, Natália Hattalová, Marcela Molnárová, Štefan Skrúcaný a ďalší.

Počas nedeľného korza zároveň organizátori pogratulovali k životnému jubileu 70-tych narodenín zvolenskému hercovi Vladimírovi Rohoňovi.

Záverečné tohtoročné júnové korzo začne opäť v nedeľu o 17-tej hodine. Na programe bude galakoncert k 10. výročiu založenia Konzervatória a SZUŠ Pink Harmony. Predstavený bude aj projekt Dvorné dámy a zahrajú kapely Pigs on the wing či The blues mother in law. Pre deti bude pripravené predstavenie Divadla z domčeka, ale aj tvorivé dielne a súťaž koláčov „Neďeľní štúrovňík“.