Uplynulé Zvolenské nedeľné korzo sa nieslo v duchu ľudových tradícií. Účinkujúci si pripomenuli choreografku a zakladateľku dvoch známych zvolenských folklórnych súborov Zornička a Marína Máriu Mázorovú, ktorá zomrela vo februári tohto roku.

Zvolenske nedelne korzo tretie 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk

Práve členovia spomenutých súborov vystúpili na pódiu na Námestí SNP spolu s deťmi zo ZUŠ Nádvorná. Pre deti bola znovu pripravená rozprávka ale aj ďalšie aktivity v detskej zóne.

Program, ktorým opäť sprevádzal Rado Kuric, potom pokračoval vystúpením muzikálovej speváčky Kristíny Vreckovej, ale aj známej herečky Evy Pavlíkovej. Napokon zahral aj Zvolenský Big band.

Posledné júnové nedeľné korzo bude v znamení zábavy, keď na zvolenské námestie zavíta aj známa kuchárska a zabávačská dvojica z televíznej obrazovky – otec a syn Habovci. Ešte predtým ale vystúpi aj spevák Samuel Lörinčík, šikovní umelci z KC Romano Jilo ale aj deti zo ZUŠ Nádvorná a predtým aj Zvolenskí vrchári. V tetskej zóne bude pripravená rozprávka o Kráľovi Drozdia brada a znovu aj tvorivé dielne. Program na Námestí SNP začne v nedeľu 26. júna o 17-tej hodine.