Historický olympijský bronz z hokejového turnaja má výrazný podpis zvolenského hokeja. Bronzoví hokejisti sa vrátili z Pekingu a v utorok ich čakalo oslavné privítanie v hlavnom meste.

Pred zaplneným Námestím SNP v Bratislave sa predstavil celý hráčsky káder i realizačný tím. Pod úspech slovenskej reprezentácie na hrách XXIV. olympiády v Pekingu sa neodmysliteľne podpísali zvolenskí rodáci a ikony tunajšieho hokeja – asistenti trénera Craiga Ramsayho Ján Lašák a Andrej Podkonický. Podkonický sa mimochodom vracia z Pekingu rovno do pozície hlavného trénera bratislavského Slovana.

Súčasťou hráčskeho kádra potom boli Kristián Pospíšil, Marek Ďaloga a Peter Zuzin, ktorý je zo zostavy zvolenských reprezentantov aktuálne jediným aktívnym „rytierom“ HKM. Dres HKM však obliekal a tunajším odchovancom je aj lučenecký rodák Miloš Kelemen.

Len málokedy sa stane, že jedno mesto a jeden klub si môžu pripísať až takto veľké zásluhy a  hrdosť na svojich odchovancov v jednom úspešnom reprezentačnom tíme. Vychutnajte si preto aspoň sprostredkovane z Bratislavy atmosféru bronzových osláv slovenských a zároveň vo veľkej miere aj zvolenských reprezentantov.