Hokejisti HKM Zvolen v nedeľňajšom piatom zápase kvalifikačnej série s Liptovským Mikulášom na domácom ľade zvíťazili, k čomu im pomohol najmä výborný vstup do druhej tretiny.

Rytieri potrebovali po piatkovej prehre vyhrať, vďaka čomu by si zabezpečili miesto v štvrťfinále. Tam na nich čakalo mužstvo Michaloviec.

Do zápasu vstúpili aktívnejšie hráči Zvolena, z čoho sa podarilo ťažiť Petrovi Zuzinovi už po dvoch minútach hry, keď sa ocitol úplne osamotený pred Alexeiom Krasikovom. Ruský brankár však situáciu zachránil po tom, ako v poslednej chvíli vykopol puk pravým betónom. Na prvú väčšiu príležitosť čakali Liptáci až do 12. minúty, počas ktorej sa podarilo uniknúť pomedzi dvoch obrancov Danielovi Tkáčovi, avšak v súboji bol úspešnejší Jake Kupsky. Prvého gólu sa na zimnom štadióne vo Zvolene diváci dočkali až v 19. minúte zásluhou Mateja Kašlíka, ktorý dostal ukážkovú prihrávku od Mareka Hecla a puk pohodlne zakončil do odkrytej bránky – 1:0.

Do druhej tretiny vstúpili lepšie opäť domáci, už po dvanástich sekundách sa po prihrávke Kašlíka presadil Hecl – 2:0. Po 42 sekundách sa druhý spomenutý presadil opäť, potrestal chybu obrancov Liptovského Mikuláša a forhendovým blafákom si vychutnal Krasikova – 3:0. Zverencom Jamieho Russella sa v rozpätí dvoch minút podarilo streliť aj tretí gól zásluhou Jarida Lukoseviciusa, ktorému ukážkovo prihral Alexandré Fortin – 4:0. Liptáci znížili stav stretnutia v 27. minúte vďaka Jakubovi Sukeľovi, ktorý tečoval nahodený puk Petra Hraška – 4:1. Hostia na gól nadviazali v 31. minúte, keď sa prihrávka Martina Réwaya dostala medzi kruhy na hokejku Alexandra Avtsina, a ten prekonal Kupskyho strelou do ľavého horného rohu – 4:2. Do konca druhej tretiny sa darilo hosťujúcim držať hráčov Zvolena v tlaku, avšak nevyužili ani jednu príležitosť.

Začiatok posledného dejstva patrilo, aj vďaka presilovej hre, domácemu celku. Početnú výhodu napokon v 42. minúte aj využili, zaslúžil sa o to Lukosevicius po krížnej prihrávke od Mitcha Hultsa – 5:2. Tretina sa následne niesla v znamení prehreškov na strane zverencov Juraja Faitha, vďaka čomu mali rytieri k dispozícii tri presilové hry, ani jednu však nevyužili. Hráči HKM napokon pridali ďalší gól v 54. minúte, po strele od modrej čiary, ktorej autor bol Daniel Gachulinec, sa pred bránkou podarilo puk tečovať Patrikovi Marcinekovi – 6:2. Záver tretej tretiny si domáci dokázali ustrážiť a nedopustili žiadnu senzáciu.

Posledný piaty duel tak skončil víťazstvom domácich rytierov, ktorí napokon vyhrali kvalifikačnú sériu v pomere 3:2. V osemfinále by sa tak mali stretnúť proti Michalovciam, ktorým sa v základnej časti podarilo skončiť na druhom mieste. Prvý duel Zvolena s Michalovcami by sa odohrá v stredu 20. marca na zimnom štadióne v Michalovciach. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.00 h.

Fotogalériu nájdete pod článkom.

Tipos extraliga – kvalifikácia o play-off – 5. zápas – nedeľa 17.03.2024, 18.00 h – Zvolen

HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)

Góly a asistencie: 19. Kašlík (Hecl, Šiška), 21. Hecl (Kašlík), 21. Hecl, 22. Lukosevicius (Fortin), 42. Lukosevicius (M. Hults, C. Hults), 54. Marcinek (Gachulinec, Viedenský) – 27. Sukeľ (Hraško, Avtsin), 31. Avtsin (Réway). Presilovky: 1/4 – 0/1. Rozhodovali: Baluška, Žák – Stanzel, Bogdaň. Diváci: 2195. Stav série: 3:2 (na tri víťazstvá).

Zostava HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Gachulinec, Sládok, Hain – Fortin, M. Hults, Lukosevicius – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Hecl, Šiška, Kašlík – Csányi, K. Gábor, Kolenič.
Trenér: J. Russell.

Zostava HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Rychlík) – Lalík, Ullman, Thompson, Mezovský, Hraško, F. Fekiač – Avtsin, Quince, Réway – T. Nauš, Egle, Berry – Sukeľ, Kriška, Žilka – Tkáč, Vankúš, Nespala.
Trenér: J. Faith.