Hokejisti HKM Zvolen ešte žijú. Štvrtý zápas štvrťfinálovej série s favorizovanými Michalovcami vyhrali a na Zemplíne sa pokúsia vybojovať ešte jeden duel pod Pustým hradom.

Po nedeľňajšej prehre mali zverenci Norberta Javorčíka nôž na krku. Navyše, v pondelok im chýbal Radovan Bondra. Ich situácii nepomohlo ani prvé vylúčenie, ktoré líšky potrestali už po piatich sekundách v čase 6:00. Martin Bodák vystrelil od modrej čiary, puk sa odrazil od zadného mantinelu a Mathew Santos pohotovo z uhla dostal puk za bránkovú čiaru – 0:1. Prítomných 1703 divákov, až na hŕstku fanúšikov z Michaloviec, rozjasal v 16. minúte Samuel Hain, ktorý po prihrávke Petra Zuzina sprava vypálil z prvej z pravého kruhu a puk prekĺzol Stanislavovi Škorvánkovi pomedzi betóny – 1:1.

Rytieri mali v prostrednej časti navrch a svoju prevahu pretavili do gólu v 39. minúte. Využili presilovú hru, keď puk trafil Viedenského, ktorý ho skrotil a prihral Matejovi Kašlíkovi, a ten sa z dorážky nemýlil – 2:1. V dovtedajšom priebehu druhej tretiny zaujali gólové príležitosti Daniela Gachulinca, Mareka Viedenského či Petra Zuzina.

V úvode tretej dvacky sa Dukle podarilo opäť vyrovnať. Zaslúžil sa o to Marek Valach, ktorý z prvej z ľavého kruhu príklepom trafil odkrytú časť brány. Domáci mali k dispozícii 4-minútovú presilovku, v ktorej však pohrozili po protiútoku hostia. Po prihrávke od kapitána Kasparsa Daugavinša mal gól na hokejke Max Newton, ale Kupsky vytiahol parádny zákrok. Krátko nato, v 50. minúte, si rytieri prinavrátili vedenie. Zuzin našiel milimetrovou prihrávkou z pravej strany pred bránou Mareka Hecla, ktorý tutovku premenil – 3:2.

Valtonenovi zverenci si v závere v šestici vytvorili tlak, ale hráči HKM spolu s gólmanom Kupskym odolali. Hokejisti Zvolena si tak predĺžili sezónu. Sériu môžu vrátiť pod Pustý hrad, ak sa im podarí zvíťaziť v stredu 27. marca od 18.00 h v Michalovciach.

Norbert Javorčík, tréner HKM Zvolen (zdroj: hkmzvolen.sk): „Aj dnešný zápas bol ťažký. Okrem prvých desiatich minút sme v ňom mali dobré nohy. Ukázalo sa to v spôsobe, ako sme dokázali aplikovať náš štýl hry. Vyrovnali sme sa v pohybe Michalovciam. Kľúčom k boli presilovky, ktoré nás udržali v hre. Dáme sily dokopy a v stredu chceme sériu vrátiť do Zvolena.“

Fotogalériu nájdete pod článkom.

Tipos extraliga – štvrťfinále play-off – 4. zápas – pondelok 25.03.2024, 18.00 h – Zvolen

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly a asistencie: 16. Hain (Zuzin, Marcinek), 39. Kašlík (Viedenský, Rauhauser), 50. Hecl (Zuzin, Viedenský) – 6. Santos (Bodák, Daugavinš), 42. M. Valach (Suja, Michalčin). Presilovky: 2/5 – 1/2. Rozhodovali: Hronský, Výleta – Šoltés, Stanzel. Diváci: 1703. Stav série: 1:3 (na 4 víťazstvá).

Zostava HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – C. Hults, Hain, Rauhauser, Gachulinec, Sládok (C), Mudrák (A) – Fortin, M. Hults, Lukosevicius – Zuzin (A), Viedenský, Marcinek – Kašlík, Šiška, Hecl – Csányi, Gabor, Kolenič.
Tréner: N. Javorčík.

Zostava Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Bindulis, Acolatse, Cibák, Bodák, Macejko, Michalčin – Santos, Newton, Daugavinš (C) – Suja (A), Heard, Wilkins – Puliš, Solenský, M. Valach – Vašaš, Buc (A), Kabáč.
Tréner: T. Valtonen.