Hokejistov HKM Zvolen už v nedeľňajšom treťom štvrťfinálovom zápase proti favorizovaným Michalovciam neviedol Jamie Russell, ktorého vedenie odvolalo uprostred play-off série. Rytieri sa síce v druhej tretine nadýchli, ale napokon je z toho opäť vysoká prehra, keď pykali za vylúčenia. Od vypadnutia z play-off ich tak delí jedna prehra.

Už vo 8. minúte dohral po treste na päť minút plus do konca zápasu za sekanie útočník Zvolena Marek Viedenský. V nasledujúcich minútach vylučovali arbitri hráčov na oboch stranách a napokon z toho bola presilovka päť na tri pre hostí. Tú Valtonenovi zverenci využili v úvode 13. minúty, keď po výborných zákrokoch Adama Trenčana prihral Max Newton spoza brány Mathewovi Santosovi, ktorý trafil odkrytú svätyňu – 0:1. Po dvanástich sekundách to už bolo 0:2, keďže v presilovej hre o jedného muža po Santosovej krížnej prihrávke skóroval pri pravej žŕdke nestrážený Dávid Buc.

Aj tretí gól dali hráči Michaloviec v početnej prevahe. V 28. minúte potrestali zlé striedanie domácich, keď sa z dorážky pred bránou presadil Radovan Puliš – 0:3. V 33. minúte navyše upravil už na 0:4 po úniku Santos. Rytieri si však ešte vykresali iskierku nádeje. V 36. minúte zužitkovali početnú prevahu, zaslúžil sa o to Jarid Lukosevicius, ktorý skóroval z prvej zľava po krížnom pase Mitcha Hultsa – 1:4. V poslednej minúte druhej tretiny prekonal Stanislava Škorvánka v bráne Dukly po peknej sťahovačke Radovan Bondra – 2:4.

V tretej tretine ale zverenci Norberta Javorčíka v ukrajovaní z manka nepokračovali. Newton v 44. minúte našiel spoza brány kapitána hostí Kasparsa Daugavinša, a ten upratal puk do pravého horného rohu – 2:5. Gólový poltucet v bráne Zvolena zavŕšil v 48. minúte svojím druhým presným zásahom Buc, ktorý z uhla z ľavej strany prestrelil Trenčana – 2:6. K zníženiu bol najbližšie Mitch Hults, no jeho strela v presilovke v 52. minúte skončila len na konštrukcii brány Michaloviec. Skóre sa už nemenilo, a tak si mužstvo Michaloviec pomerne poľahky vybojovalo postupový mečbal. Hokejisti HKM si môžu predĺžiť sezónu v pondelok 25. marca, opäť na domácom ľade, opäť od 18.00 h.

Norbert Javorčík, tréner HKM Zvolen (zdroj: hkmzvolen.sk): „Herný plán, ktorý sme mali bol veľmi rýchlo naštrbený, avšak hlavne našou nedisciplinovanosťou. Rýchlo sme sa dostali do straty o dva góly, potom až o štyri. Hrali sme netrpezlivo, zbrklo v defenzíve aj ofenzíve. Súper z toho ťažil a bol veľmi silný a koncentrovaný. Náskok, ktorý si vytvoril, už nemal problém si postrážiť.“

Tipos extraliga – štvrťfinále play-off – 3. zápas – nedeľa 24.03.2024, 18.00 h – Zvolen

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)

Góly a asistencie: 36. Lukosevicius (Hults, Šiška), 40. R. Bondra (Zuzin, Marcinek) – 13. Santos (Newton), 13. Buc (Santos), 28. Puliš (Suja, J. Wilkins), 33. Santos, 44. Daugavinš (Newton), 48. Buc (Vašaš). Rozhodovali: Žák, V. Snášel ml. – M. Orolin, Tichý. Diváci: 2554. Stav série: 0:3 (na 4 víťazstvá).

Zostava Zvolen: Trenčan (Kupsky) – C. Hults, Hain, Rauhauser, Gachulinec, Sládok (C), Mudrák (A) – Fortin, M. Hults, Lukosevicius – Zuzin (A), Viedenský, R. Bondra – Hecl, Šiška, Kašlík – Csányi, Marcinek, Kolenič – A. Mišiak
Tréner: N. Javorčík.

Zostava Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Bindulis, Acolatse, Cibák, Bodák, Macejko, Michalčin – Santos, Newton, Daugavinš (C) – Suja (A), Heard, J. Wilkins – Puliš, Solenský, M. Valach – Vašaš, Buc (A), Kabáč.
Tréner: T. Valtonen.