V prvom prípravnom zápase pred novou extraligovou sezónou privítali naši hokejisti na svojom štadióne úradujúcich majstrov z Košíc.

HKm Zvolen – HC Košice 2:2 (0:2, 1:0, 1:0)

V samostatných nájazdoch sa okrem Lukáša Juríka presadil aj Michal Chovan.

Góly a asistencie: 31. Škvaridlo (Bagin, Juraško), 54. Sikela (Dervarič, Bortňák) – 7. Hrnka (Bartánus), 16. Pašek (Jenčík, Spilar)

Vylúčení: 3:6 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vojtek – Rojík, Babeliak

HKm Zvolen: Šimko (Orčík) – Bagin, Juraško, Popspíšil, Pokovič, Hraško, Pichnarčík, Dervarič, Varholík – Méry, Brabenec (A), Škvaridlo – Chovan, Jurík (C), Obdržálek – Čanky, Hebar, Puliš – Ďaloga, Bortňák, Sikela

HC Košice: Hylák (Melicherčík) – Jánošík, Cebák, Černák, Philipp (C), Drgoň, Klouček, Macejko, Šeda – Hrnka, Zagrapan, Bartánus – Spilar (A), Pašek, Jenčík – Bicek (A), Kolena, Chovan – Stupka, Češík, Sojčík – Hinďoš

Prípravný zápas pod Pustým hradom sa začal obojstrannou aktivitou s cieľom dostať sa do vedenia. Domáci Zvolenčania hneď v úvode podnikli niekoľko sľubných akcií, ale tie vždy stroskotali na košickej pozornej defenzíve. Po necelých štyroch minútach hry sa do samostatného úniku dostal Škvaridlo, ale gólman Hylák si zachoval chladnú hlavu a puk do siete nepustil. Naopak, na opačnej strane boli úspešní Košičania. Bartánus pekným pasom vyzval k strele Hrnku, a ten sa z dobrej pozície nemýlil a poslal hostí do vedenia 1:0. Košičania sa v snahe o zvýšenie náskoku dopustili zbytočného faulu, po ktorom domáci hráči takmer využili presilovku. Od modrej počas nej pálil Bagin a krátko po tom zvolenskí hráči dokonca z ľavej strany útočného pásma nastrelili konštrukciu bránky za Hylákom. Košičania sa vzápätí museli brániť opäť, ale v defenzíve si už dali väčší pozor a Hyláka nebezpečenstvu nevystavili. Naopak, ešte do prestávky sa im podarilo náskok zvýšiť po prudkej Pašekovej strele z ľavej strany. Zvolen to však nevzdal ani za stavu 0:2 a podnikal ďalšie nebezpečné akcie. Jednou z nich bol aj Méryho brejk v záverečných sekundách prvej tretiny, ktorý ale presnou strelou neskončil. Do šatní sa šlo za stavu 0:2.

BBO_8170Strednú časť hry začali Košičania oslabením, keď už po 37 sekundách hry smeroval na trestnú lavicu za podrazenie Zagrapan. Domáci hokejisti ale túto presilovku vôbec nedokázali využiť, pretože defenzíva Oceliarov a gólman Hylák nezaváhali. Ešte v prvej desaťminútovke tejto tretiny ale na trestnú lavicu smeroval aj Klouček, ktorého vylúčenie už domáci hráči potrestali. Počas presilovej hry si Zvolen rozhodil hosťujúcu obranu, výsledkom čoho ostal na pravom krídle osamotený Škvaridlo, ktorý neváhal a presnou ranou umiestnenou za Hylákov chrbát vrátil Zvolen späť do hry. Dvojgólové vedenie na svoje hokejky mohli Košičania prinavrátiť prakticky okamžite, ale v rýchlom prečíslení im nešťastne ušiel puk, a tak zakončovať nemohli. Ešte do prestávky sa Zvolen pokúsil o vyrovnanie, ale hosťujúcemu brankárovi opäť pomohla konštrukcia bránky. Do šatní sa šlo za stavu 1:2.

BBO_8193Hneď v úvode záverečnej tretiny sa Košice pokúsili tretíkrát prekonať Šimka, ale Zagrapan v rýchlosti z medzikruža v dobrej príležitosti nenamieril presne a priestor bránky minul. Niečo viac ako 10 minút pred koncom šesťdesiatminútovky si košickí hokejisti svojou aktivitou vybojovali presilovú hru, počas ktorej domáci gólman vychytal v ďalšej skvelej príležitosti Zagrapana i Jenčíka. Nedáš-dostaneš sa o pár minút neskôr potvrdilo na opačnej strane, keď Hyláka ranou z pravej strany prekonal Sikela. Viac gólov už diváci v tomto prípravnom dueli nevideli, a tak sa mužstvá rozišli po remíze 2:2.

Po stretnutí sa uskutočnili doplnkové samostatné nájazdy, v ktorých Zvolenčania zvíťazili po góloch Chovana a Juríka 2:1.