Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v predohrávke 34. kola Tipos extraligy nad tímom HKM Zvolen 2:1. Stretnutie bolo súčasťou podujatia Kaufland Winter Games 2023 v Bratislave. Trenčania rozhodli o svojom triumfe v tretej tretine, keď sa presadil útočník Robert Flick.

Zvolenčania hrali aj na „Winter Classic“ v roku 2019 na banskobystrických Štiavničkách a vtedy zdolali Banskú Bystricu 3:2. Podujatie na Tehelnom poli vyvrcholí nedeľným zápasom medzi Slovanom a Košicami.

Tipos extraliga – 34. kolo – sobota 14.01.2023 – Národný futbalový štadión Bratislava

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 3. Petráš (Čacho, Obdržálek), 54. Flick – 43. Hecl (Messner). Rozhodovali: Baluška, Štefík – Synek, Kacej, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 7776 divákov.

Zostava HK Dukla Trenčín: Durný – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Ozols, Petrovický – Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Valach – Hudec, Sojčík, Krajčovič – Stahoň, Jurík, Obdržálek.

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Messner, Hraško, Mudrák, Hanna, Kubka, Sládok, S. Barcík – Jedlička, Langkow, Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Stupka, Viedenský, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi – A. Barcík.

Zvolenskí hokejisti najbližšie opäť pocestujú do hlavného mesta, tentokrát ich bude čakať zápas 30. kola s domácim Slovanom, avšak už v jeho tradičnom domovskom stánku na Štadióne Ondreja Nepelu. Úvodné buly zápasu v Bratislave, je 17. januára naplánované na 18.30 h.