V priamom súboji prvého s druhým sa pod Pustým hradom odohrával skvelý extraligový hokej, na ktorého konci boli úspešnejší domáci hokejisti, ktorí v napínavom zápase dokázali svoju silu a dominanciu v doterajšom priebehu súťažného ročníka.

HKM Zvolen – HK Nitra 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)

Góly: 22. L. Jurík, 23. Hraško, 44. Chovan, 52. Škvaridlo, 60. Podkonický – 2. Jokila, 46. Stümpel, 58. Rais. Zápas sledovalo len 1 723 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Šimko – Hraško, Juraško, Ťavoda, Mucha, Pokovič, Výborný, Pichnarčík, Šiška – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, Chovan – L. Zuzin, M. Jurík, Ďaloga – Méry, Sikela, Čanky

Zostava HK Nitra: Valent – König, Bača, Vosátko, Ordzovenský, Rais, Trefný, Arvay – Segľa, Chrenko, Jokila – Tománek, Stümpel, Kováčik – Podstavek, Hamrák, Mašlonka – Kadura, Bene, Kmeč.

Na víťaznej vlne nesúci sa domáci narazili v súboji 7. kola hokejovej Tipsport extraligy na druhý najúspešnejší celok doterajšieho priebehu, ale od úvodu sa hráči HKm snažili o víťazstvo. V prvej tretine ešte efektivita ich paľby nebola taká, ako by si predstavovali, zvlášť keď od druhej minúty prehrávali gólom Jokilu z presilovej hry. Práve vylúčenia boli výrazným prvkom ovplyvňujúcim priebeh zápasu.

Peter Mikula a jeho asistent Jaroslav Török sú však zrejme dobrými motivátormi, keďže po prestávke nastúpilo HKm ráznou kanonádou. Už v 22. minúte sa dokázal cez Valenta presadiť Lukáš Jurík keď sa v správnom čase ocitol pri dorážke predchádzajúcej Chovanovej strely. Prešla azda len minúta riadneho hracieho času a Peter Hraško po kombinácii s Andrejom Podkonickým strhol vedenie na stranu Zvolena. Martin Ďaloga síce nevyužil trestné strieľanie v 26. minúte, ale hostia nedokázali v slabšej chvíli na domácich zatlačiť. V závere druhej tretiny spálil šancu Nitry Chrenko.

Výrazne vyššie napätie priniesla posledná tretina. Hostia cítili svoju šancu, lenže keď sa v 44. minúte dokázal presadiť Michal Chovan, všetko nasvedčovalo upokojeniu týchto snáh. Už o dve minúty si hrajúca legenda slovenského hokeja Jozef Stümpel namieril priamo medzi Šimkove betóny a opäť to bolo pre Zvolenčanov vedenie len o gól. Hráči HKm si drámu pripúšťať nechceli, hru sa snažili kontrolovať a v 52. minúte si po dôkladnom rozobratí obrany hostí a rozhádzaní Valenta opäť vypracovali úspešnú gólovú šancu. Na jej konci bol tentokrát Tomáš Škvaridlo. Aj keď ešte Rais dve minúty pred koncom znížil, v posledných sekundách zaklincoval stav stretnutia na 5:3 do prázdnej brány Andrej Podkonický.

V nedeľu sa hráči HKm predstavia na ľade Martina. Najbližší domáci zápas ich čaká v utorok 9. októbra proti Skalici.