Sviatok Halloween, pripadajúci na 31. októbra, je oslavovaný v predvečer sviatku Všetkých svätých. V západných krajinách je tento večer veľmi obľúbený najmä deťmi. Oblečené v kostýmoch obchádzajú susedov, pýtajú cukríky a iné sladkosti.

Prispieť k atmosfére Halloweenu chceli aj naši štvornohí priatelia. Na netradičné, strach naháňajúce venčenie v neskorých nočných hodinách sa tešili nielen psíkovia, ale všetci tí, ktorí sa radi boja.

Zúčastniť výnimočnej prechádzky sa mohol každý, či už so psíkom alebo bez. Nadšenci vyzbrojení dobrou náladou a teplým oblečením sa stretli na trávnatej ploche, známej aj ako cvičisko, pri moste, ktorý vedie ponad Hron. Pripravená trasa viedla po druhej strane koryta Hrona, od hrádze pri moste, cez Lanice až po červený betónový most pri gymnáziu Ľ. Štúra. Hrozivo vyzerajúca tmavá cesta bola ozvláštnená pripravenými Hallowenskymi prvkami ako strašidlá, sviečky či vyrezávané tekvice. Cestu tmou určovali naši štvornohí členovia rodín so svetielkujúcimi odznakmi. Predieranie sa hustou hmlou uľahčovali baterky, lampáše alebo kahance. Zvýrazniť náladu a výnimočnosť noci pomohli strašidelné masky a donesené rekvizity. Psíkom sa nevšedné venčenie zaiste veľmi páčilo. Často ani z toľkého rozrušenia nepočúvali na volania svojich majiteľov.

Úloha podujatia bola splnená a všetci odchádzali s akýmsi magickým pocitom. Organizovanie podobných stretnutí napomôže udomácneniu sa sviatku Halloween aj u nás.