Cez prvé kolo Slovenského pohára neprešiel Zvolen, Kováčová ani Detva.

Futbalisti MFK Zvolen sa v rámci 1. kola Slovnaft Cupu stretli v stredu 2. augusta o 17.30 h s domácou Kaniankou, ktorá hrá piatu ligu. Zvolenčania prehrávali po prvom polčase 2:0 a v úvode druhého dejstva inkasovali po tretíkrát. Zápas však ešte zdramatizovali. Gabriel Snitka v 68. minúte znížil na 3:1 z bieleho bodu a hostia hrali po vylúčení domáceho hráča od 71. minúty v početnej prevahe.

V 83. minúte skóroval Snitka z ďalšej penalty, ale potrebný tretí gól už zverenci trénera Dušana Tótha nepridali. Treťoligový nováčik tak prekvapivo vypadol už v 1. kola pohára. Futbalisti Zvolena budú hrať najbližšie už v nedeľu 6. augusta, keď o 17.00 h nastúpia na duel 1. kola III. ligy Západ na pôde ŠKF Sereď.

Slovnaft Cup – 1. kolo – streda 02.08.2023, 17.30 h – Kanianka

FK Junior Kanianka – MFK Zvolen 3:2 (2:0)

Góly: 25. a 32. Zelenický, 48. Stehlík – 68. (pen.) a 83. (pen.) Snitka. ŽK: 30. Kôstka, 39. Jurík, 67. Baláž, 82. Strečanský, 89. Duchoň – 10. Solivajs, 89. Pollák. ČK: 71. Jurík (po druhej ŽK). Rozhodovali: Barát – Szalai, Kováč. Diváci: 500.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – Vajda (46. Molnár), Solivajs (63. Sudimak), Pollák, Snitka (C), Lichý (46. Štefko), V. Tóth, Konder (46. P. Telúch ml.), Bobok (85. Kollár), Agwata, Starší. Tréner: D. Tóth.

Štvrtoligová Kováčová sa predstavila na ihrisku treťoligových Podkoníc, ktoré potvrdili rolu favorita a hosťom nedali šancu. Prameň odštartuje sezónu v Majstrovstve regiónu – IV. lige na domácom trávniku, keď v nedeľu 13. augusta o 17.00 h privíta Krásno nad Kysucou.

Slovnaft Cup – 1. kolo – streda 02.08.2023, 17.00 h – Podkonice

FK Podkonice – ŠK Prameň Kováčová 6:0 (3:0)

Góly: 11. Kukoľ, 42. Kostúr, 45. Turňa (pen.), 52. Patrnčiak, 54. Selecký, 72. Mihálik. ŽK: 71. J. Slovák (Kováčová). Rozhodovali: Lisý – Števček, Varga. Diváci: 300.

Zostava ŠK Prameň Kováčová: Tuček – Kováč, J. Slovák (C), Janeček, Šuster (46. Majerčík), Pivarči (60. Eperješi), Necpál, Laurinc, Fejerčák, Matula (46. Melišík), Vronský (73. Vnenčák). Tréner: R. Biba.

Piatoligová Detva prehrala na pôde nováčika V. ligy skupiny JUH jednoznačným rozdielom. Osrblie išlo do vedenia už v 16. minúte, ale zvyšné góly nastrieľalo až v poslednej polhodine. Hostia dohrávali od 83. minúty o desiatich, keď bol za stavu 3:0 po druhej žltej karte vylúčený Rastislav Ďurica. Detva tak v 2. kole nevyzve banskobystrickú Duklu, ktorá teda zavíta do Osrblia. Repríza duelu medzi Osrblím a Detvou je na programe 12. augusta v rámci 1. kola V. ligy skupiny JUH.

Slovnaft Cup – 1. kolo – streda 02.08.2023, 17.00 h – Osrblie

TJ Partizán Osrblie – MFK Detva 5:0 (1:0)

Góly: 16. Mojžiš, 66. Laksík (pen.), 77. a 89. Mejri, 90. Švéda. ŽK: 88. Špano – 57. R. Ďurica, 80. M. Pančík, 83. Sekereš. ČK: 83. R. Ďurica (po druhej ŽK). Rozhodovali: Varga – Singlárová, Pataki. Diváci: 250.

Zostava MFK Detva: Ostrihoň – R. Baran (56. Mičo), J. Kluka (72. M. Pančík), Sekereš (86. Murín), Piliar (56. Melicherčík), R. Ďurica, Rapčan (72. S. Chabada), J. Chabada, Vilhan, P. Kluka, Ľ. Baran. Tréner: Z. Kamas.